Gurme Haber

Trip Advisor, The Fork ile Restoranlara El Atıyor!

Trip Advisor geçtiğimiz yıl Fransız restoran rezervasyon servisi “The Fourchette”, -İngilizcesi “The Fork“u 140 milyon dolara satın alarak yatay bir genişleme yatırımı yapmıştı. Şimdi de “The Fork” başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de hizmet verdiğini duyurdu.

Arkasında Trip Advisor gibi bir devin olmasından ötürü diğer rakipleri için ciddi bir başağrısı olacağı şüphe götürmeyen The Fork‘un ilerleyen günlerde pazarı hızla domine etmeye çalışacağı öngörülüyor. The Fork’un Türkiye ülke müdürü ise Yaz Yazıcıoğlu.

thefork_logo_white_background

Fransa, İspanya ve İsviçre’de 12.000 restoranın rezervasyon projeksiyonunu gerçekleştiren The Fork, geçtiğimiz Şubat ayında İtalya’nın restoran rezervasyon servisleri olan MyTable ve Restopolis‘i satın alarak agresif bir büyüme içerisinde olduğunu göstermişti.

The Fork’ta sadece rezervasyon yapıp deneyimlediğiniz restoran hakkında yorum bırakabiliyorsunuz.

The Fork‘un Türkiye ekibine başarılar diliyoruz. Sektöre kuvvetli ve yeni bir soluk geldi. Burada Zomato ve Yemeksepeti’nin Papyon’u ile rekabet halinde olacaklar.

Biz de yemek sektöründeki bu gelişmeleri merakla takip ediyoruz.

The Fork‘un iOS uygulamasını buradan, Android uygulamasını buradan, Windows uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir