Diğer Listeler

Türkiye’deki Film ve Dizi Temalı 7 Mekan

Türkiye’deki Film ve Dizi Temalı 7 Mekan

Konsept mekanlar gün geçtikçe büyük bir ilgi görerek sayılarını arttırmaya devam ediyor. Kedi kafelerden tutun da, uzay temalı restoranlar tüm dünyada hem halkı, hem de turistleri çekiyor. Var olan konseptlerden sıkılan halk ise, bu yenilikler karşısında oldukça mutlu. Kabul edelim ki, bir mekanın insan çekmesinin ne büyük sebepleri; hizmeti, lezzeti ve konsepti.

İş böyle olunca bizim halkımız da var olan standart konsepti üstlerinden atarak, yeni bir tematik kafe dönemine girdiler. Bizler de sizlere Türkiye’deki film ve dizi konseptli mekanların listesini çıkartalım dedik. İşinin hakkını veren film ve dizi temalı 7 mekan nereler? Gelin birlikte bakalım.

1. Mendel’s Coffee Chocolatier – İstanbul, Beşiktaş

Büyük Budapeşte Oteli filmini izleyen kişiler oradaki Mendel’sin çikolatacısını hatırlar. Bu mekan da bu ismin ve konseptin hakkını sonuna kadar vermiş. Tatlıları şahane, mekanın sıcaklığı daha şahane. Bir sizzling brownie yapıyorlar ki bizi en çok çeken o eriyen çikolata, cızırdaması. Çeşit çeşit çikolataları, tatlılarıyla kendinizi şımartabilirsiniz.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Şair Nedim Cd. 18/A, 34357 Beşiktaş/İstanbul – Telefon: (0212) 258 42 22

2. The Box Cafe – İzmir, Karşıyaka

Doctor Who temalı bu kafede duvarlar Doctor dolu diyebiliriz. Lezzetleri hamburgerleri, kahvaltıları ve cupcakeleri de cabası. Dilerseniz şık tasarımları kupalarını alabiliyorsunuz. Televizyonda da hep dizi dönüyor. Mavi telefon kulübesi kapısından geçerek kendinizi yeni bir dünyaya ve lezzetli yemeklere atabilirsiniz. Biz buna Allons-y deriz!

Adres: Aksoy Mahallesi, 1671. Sk. 157/A, 35580 Karşıyaka/İzmir – Telefon: 0533 411 84 85

3. La Cafe de Papel – Samsun, Atakum

Türkiye’de La Casa de Papel dizisi öyle bir patladı ki, sosyal medyadan tutun hayatımızın her alanına yansıdı. Olaysız günü olmayan Samsun’dan böyle şahane bir fikir çıkması tabii ki bizleri şaşırtmadı. Bir grup genç tarafından çıkan bu fikir, OnDokuz Mayıs Üniversitesi Yaşam Merkezi bünyesinde açılmış. Çalışanların isimleri ise dizideki karakterler gibi takma şehir isimleri ve aynı şekilde kırmızı tulum giyiyorlar. Tokyo Hanım, ben bir kahve alabilir miyim?

Adres: Körfez Mahallesi, 19 Mayıs Ünv. D:No: 62, 55270 Atakum/Samsun

4. Yeşilçam Sokağı – İstanbul, 4. Levent

Televizyonda ne zaman Yeşilçam filmleri çıksa ekrana kitlenen bir halk olarak, böyle bir kafe olması bizleri mutlu ediyor. Kendilerinin 500 Evler ve Bakırköy’de de şubeleri mevcut. Yakın zamanda da Çapa’ya bir tane geliyormuş. Mekan tasarımları tamamen Yeşilçam renklerinde; duvarlar, mekan tamamen Yeşilçam kokuyor. “Ha Babam Ye Babam” kahvaltılarını yiyebilir, Tosunpaşa tostlarında Tellioğlu mu Seferoğlu mu diye kararsız kalabilirsiniz. Ravioli Al Pesto sipariş edeceksiniz Sosyote Sebahat, mantı isteyeceksiniz Fingirdek Naciye demeniz gerekiyor.

Adres: Emniyetevleri Mahallesi, Lala Paşa Sokağı no:5/B, 34415 Kağıthane/İstanbul- Telefon: (0212) 806 76 69

5. Pow! – İstanbul, Caddebostan

DC mi Marvel mı? Çizgi roman okuyanlar veya fantastik dizi/film aşıkları için bu kafe mutlaka gidilmesi gereken bir durak. Harry Potter‘dan Minions‘a, Star Wars‘tan Mickey Mouse‘a kadar her şey var. Çizgi romanınızı okurken lezzetli kahvenizi tadabilir, figürler arasından seçim yaparken tatlılarından yiyebilirsiniz. Supermanli mi Batmanli mi cupcake alsam derken kendinizi büyük bir açmaza sokmazsınız umarım.

Adres: Haldun Taner Sokak Akasya Apartmanı No:12/1 Caddebostan, 34728 Kadıköy/İstanbul – Telefon: (0216) 386 00 16

 

6. Walter’s Coffee Roastry – İstanbul, Moda

Breaking Bad dizisini izleyenler isimdeki Walter’dan hemen anlamışlardır. Sizi kimya laboratuvarlarından birine sokacak olan bu mekan, kahvenin hakkını veriyor. Duvardaki periyodik cetvel, mavi şekerli cupcakeler, kimyasal bir deney gibi gelen sunumlar ile tam bir Breaking Bad havası yaşatıyor. Amerikan tarzı kahvaltı arayıp bulamayanlardan iseniz de, burada doyurucu bir kahvaltı sizi bekliyor.

Adres: Caferağa Mahallesi, Badem Altı, Bademaltı Sk. No:21, 34710 Kadıköy/İstanbul- Telefon: 0534 241 83 86

7. Çukur Döner – Antalya, Manavgat

Döner ile ilgili bir çok slogan görsek de, en iyilerinden biri bu diyebiliriz. Türkiye’de ekranlarda tutulan ve her geçen gün izleyici kitlesi artan Çukur dizisinin ha kafesi ha restoranı çıkar derken beklenmeyen bir hamle ile dönercisi çıktı. “Herkes bir gün çukura döner.” ile yola çıkan bu dönerciye başarılar diyoruz. Yabancı popüler kültür artarken, yerli bir yapımı bu şekilde sunmaları takdir edilesi.

Adres: A. Hisar Mahallesi, 17, Hisar Cd., 07600 Manavgat/Antalya
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir