En İyilerGenel YemeklerLİSTELER

Türkiye’nin En İyi 7 Salaş Balıkçısı

Türkiye’nin En İyi 7 Salaş Balıkçısı

Balığı lüks restoranlarda yemek güzel olsa da salaş balıkçılarda, çok da düşünmeden, sadece yediğiniz yemeğin lezzetine odaklanarak balık yemenin keyfi bir başka oluyor. Palamutu, hamsiyi, istavriti doya doya yiyebileceğiniz, tereyağlı karidese ekmek banabileceğiniz ”Türkiye’nin En İyi 7 Salaş Balıkçısı” nı sizin için derledik.

1. Ferhat Büfe – Güzelbahçe, İzmir

Güzelbahçe’de balık halinin hemen yakınında, manzarası harika, salaş bir balıkçı Ferhat Büfe… Önünde masaları olmasına rağmen balık-ekmeğinizi alıp sahilde denizin dibinde de yiyebilirsiniz. Ancak sürekli bir kuyruk var. Önceden telefon edip adınızı yazdırarak sipariş vermenizi öneririz. Yoksa çok uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Fiyatlar son derece makul.

Adres: Mithatpaşa Cad. No: 168/A Güzelbahçe, İzmir – Tel: 0232 234 60 64

2. Güverte Balık – Sasalı, Çiğli İzmir

Mekanın atmosferi ve sunumu çok samimi. Ahtapot ızgara ve kalamarı başarılı. Mezeler ve balığın ötesinde çalışanların ilgili ve saygılı hizmeti mükemmel. Çarşamba,Cuma ve Cumartesi günleri kalabalık olabiliyor, rezervasyon yaptırmanız faydalı olur. Mekanda zaman zaman fasıl ekibi de oluyor.

Adres: Sasallı Merkez Mahallesi, No:, 43. Sk. No:2, 35620 Çiğli/İzmir Telefon: 0232 327 40 07

3. Küçükyalı Balıkçısı 2, İstanbul

Yol üstünde yıllardır hizmet veren, alkolsüz mekanımız. Kalamarı ve mevsim balıkları çok taze. İstavrit tava tam kararında.

Adres: Küçükyalı Mahallesi, Atatürk Caddesi, No 9/E, Maltepe, İstanbul Tel: 0216 4891363

4. Balıkçı Tufan – Karaköy, İstanbul

Tufan, Karaköy Katlı Otoparkı’nın hemen karşısında, Namlı Gurme’nin yanında hafta içi saat 18:00’den sonra ortaya çıkıyor. Hafta sonu ise 17:00’den sonra. Gece 22:00’ye kadar tezgahında balık ekmek hazırlıyor. Balıkları ızgarada denize karşı pişiriyor. Ekmekleri özel. Etrafında mutlaka kuyruk oluyor. Sipariş verdiğiniz zaman en az 10 dakika bekleyeceğinizi bilerek gidin! Tezgahın hemen yanında, yerde, üst üste dizilmiş turşuları görebilirsiniz. Çekinmeyin alın. Balık ekmek yanında turşu; fevkaladenin fevkinde bir olaydır.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Ağaç Tulumba Sk. No:2, 34425 Beyoğlu/İstanbul Telefon: 0534 739 04 40

Balıkçı Tufan Osman Bekdemir - Karaköy

5. Pişir Balıkçım – Karşıyaka,İzmir

Mutfak açık bir şekilde gözünüzün önünde, havalandırması süper balık kokusu yok denecek kadar az, ürünler taze, her taraf pırıl pırıl, çalışanlar güler yüzlü. Porsiyonlar oldukça büyük ve fazlasıyla doyucu. Roka, domates, soğan yanında servis edilenlerden. İzmir’de iyi kalamalar yiyebileceğiniz yerlerden.
Adres: Bostanlı Mahallesi, 17 Sok No :29, 35590 Karşıyaka/İzmir
Telefon: 0232 336 80 07

6. Taka Balık Ekmek – Yeniköy,İstanbul

Yeniköy’ün en salaş, en ekonomik balıkçısıyla tanışın. Boğaz’da balık yemenin en rahat ve en yüz güldüren halidir o. Mevsimine göre avladıkları taptaze balıklar, salata, midye ve kalamar.

Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, No 44, Sarıyer, İstanbul Tel: 0539 789 95 62

7. Kemer 6 Restaurant – Konak,İzmir

Kızlarağası hanının karşısında, fiyat ve lezzet açısından güzel bir restaurant. Akya, laos ve levrek şişleri ve kalamarı lezzetli.

Adres: 871 Sokak No: 16 Kemeraltı, Konak
Telefon: 02324452192

(Eşsiz lezzet ve mekan keşifleri için Harbiyiyorum Instagram Hesabımızı takip etmeyi unutmayın!)
Hande Urgancıoğlu Kardaş

Seyahat etmek, yeni yerler ve lezzetler keşfetmek, gittiğim yerlerden anılar biriktirip dönmek en keyif aldığım şeyler arasında. Harbiyiyorum'da da bunun için yazmaya başladım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir