Genel YemeklerYEMEK TARİFLERİYumurta ve Omletler

Yumurtalı Ekmek Tarifi -Videolu Anlatım

Nasıl ki her yiğidin ayrı bir yoğurt yiyişi varsa her hane halkının ve her yörenin de ayrı bir yumurtalı ekmek yeme şekli var. Uygulamada faklılıklar olsa bile yumurtalı ekmek tarifi aslında temelde aynı. Ayrıca evde bayatlayan ekmekler için de büyük nimet.

Sözü fazla uzatmadan gelelim çocukların da çok sevdiği ve kahvaltı sofralarının aranan yıldızlarından yumurtalı ekmeğin tarifine…

Yumurtalı Ekmek İçin Kullanılan Malzemeler

  • Yumurta
  • Ekmek
  • Ayçiçek Yağı

Yumurtalı Ekmek Tarifi

Öncelikle ekmeklerimizi dilimliyoruz. Yumurtamızı bir kasede kırıp çırpıyoruz. (Dört kişilik bir aile için üç yumurta yeterli olacaktır) Daha sonra dilimlediğimiz ekmekleri çırpılmış yumurtaların içine koyuyoruz ve her iki tarafını da yumurtaya iyice yediriyoruz. Daha sonra ayçiçek yağımızı (dilerseniz başka sıvıyağ da olur) derince bir tavada kızartıyoruz.

Kızgın yağın içine yumurtaya bulanmış ekmeklerimizi atıyoruz. Kırk saniye bir yüzü, 40 saniye de diğer yüzü pişti mi işlem tamamdır. Ekmeğin kenarları altın sarısı rengine döndü mü yumurtalı ekmeklerinizi bir maşa yardımıyla tabağınıza alabilirsiniz.

Biz ekmeklerimiz biraz “French Toast” mantığı yaptık ve yumurtamızın içine süt de ekledik. Ayrıca biz ekmeklerimizin üstüne evde Balıkesir Sepet peynir vardı, onu da rendeledik ve maydanoz serpiştirdik. Siz de dilediğiniz gibi garnitürle yumurtalı ekmeklerinizi süsleyebilirsiniz.

Yumurtalı Ekmek Tarif videomuzu Youtube kanalımızda izleyebilirsiniz. (Tarifler ve daha fazla yemekle ilgili içerik için Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!)

Yumurtalı Ekmek Tarif Videomuzu Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz!

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

One thought on “Yumurtalı Ekmek Tarifi -Videolu Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir