2014’ün En İyi 7 Sushi Restoranı | İstanbul

Bundan on yıl önce bir ya da iki sushi restoranı ile Japonya’nın en önemli ve saygıdeğer yemeğinden bihaberken artık neredeyse sushiyi gündelik yeme-içme rutinimize ekler hale geldik. Sizleri bilmiyoruz ama biz “Sushi” ye bayılıyoruz. Hatta öyle zamanlar oluyor ki “Sushi” krizine giriyoruz. Şüphesiz sushi son derece yalın, bağımlılık yapıcı ve sanatsal bir yiyecek. Ancak maalesef Japonya’nın bu atıştırmalık ve ucuz Japon yemeği günümüzde özellikle ülkemizde oldukça pahalı bir yemek olarak servis ediliyor.

İlk başlarda “Roll”larla başlayan sushi sevdamız şimdilerde, ağırlıklı olarak nigiri ve sashimi’lerle devam ediyor. Üstelik biz Nigiri‘yi elle yiyoruz.

Sizler için tanıdığımız yeme-içme bilir kişilerine sorarak “İstanbul’un En İyi 7 Sushi Restoranı” nı derledik. Buyrun bakalım…

1- İoki

Picture 1 of 7

Kandilli Cad. No: 11/A Kandilli, İstanbul | Tel: (0216) 202 2022Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir