En İyilerİstanbulSuşi

2014’ün En İyi 7 Sushi Restoranı | İstanbul

Bundan on yıl önce bir ya da iki sushi restoranı ile Japonya’nın en önemli ve saygıdeğer yemeğinden bihaberken artık neredeyse sushiyi gündelik yeme-içme rutinimize ekler hale geldik. Sizleri bilmiyoruz ama biz “Sushi” ye bayılıyoruz. Hatta öyle zamanlar oluyor ki “Sushi” krizine giriyoruz. Şüphesiz sushi son derece yalın, bağımlılık yapıcı ve sanatsal bir yiyecek. Ancak maalesef Japonya’nın bu atıştırmalık ve ucuz Japon yemeği günümüzde özellikle ülkemizde oldukça pahalı bir yemek olarak servis ediliyor.

İlk başlarda “Roll”larla başlayan sushi sevdamız şimdilerde, ağırlıklı olarak nigiri ve sashimi’lerle devam ediyor. Üstelik biz Nigiri‘yi elle yiyoruz.

Sizler için tanıdığımız yeme-içme bilir kişilerine sorarak “İstanbul’un En İyi 7 Sushi Restoranı” nı derledik. Buyrun bakalım…

7- Yada Sushi

Picture 7 of 7

İstinye Mahallesi, Koru Caddesi, No 5-6, Sarıyer, İstanbul | Tel: (0212) 3235703Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir