Gurme Haber

3 Dakikada Mekan: Suflör – Kadıköy

Sadece tek ürüne yoğunlaşmış ve bu alanda uzmanlaşan mekanları seviyoruz. Çünkü odağınızı bozacak fazla bir uyarıcı yok ve tek ürün ürettiğiniz için de o az uyarıcı/malzeme ile en mükemmeli yakalamaya kafa yoruyorsunuz. İşte bu durumun başarılı temsilcilerinden biri ile tanıştıralım sizleri: SUFLÖR

İsmiyle müstesna Suflör’de tahmin edileceği üzere o tek ürün Sufle ve aklınıza gelecek her çeşidi…

Bir çırpıda ilk aklımıza gelenler, beyaz çikolatalı, karamelli, muzlu, çilekli, tahinli, kahveli, yaban mersinli, portakallı sufle… Sunumlar cici, lezzette bir standart yakalanmış ve çeşitlerde de o kıvam/tat dengesi aynen korunmuş. Suflör’ün ilk şubesi esasen Beşiktaş Akaretler’de imiş. Kadıköy’de ise Sanatçılar Sokağı’nın göbeğinde, Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nin hemen karşısında.

 Suflör’ün dükkanlarının tarzından da bahsetmeden geçmemeli. Burada tamamen 90’ların çocuk ruhu hakim desek yanlış olmaz. Öyle ki, arka salonda sizi kadife kumaşlı, oymalı koltuklarda Süper Mario oynayacağınız eski bir atari karşılıyor. Giriş bölümünde ise siyah – beyaz kontrastı içinde zamanın romantik ruhunu yansıtan bir mimari tasarım var. 

Suflör’den çıkarken yine lezzetle bitirelim, menüdeki hemen hemen tüm çeşitleri denediğimiz ziyaretimizde bizim favorimiz, yoğun çikolata kıvamı ”Suflörden Sufle” oldu. Yolunuzu mutlaka bu çikolata duraklarına düşürün, tek çeşit ürünleriyle iyiyi yakalamış br işletme ve tatmin edici bir lezzet bulacaksınız.

Suflör – Kadıköy
Adres:
 Osmanağa, Nihal Sk. No:5/a, 34714 Kadıköy/İstanbul
Tel: (0216) 550 24 44

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir