Gurme Haber

Alternatif Bir Yılbaşı Gecesi Önerisi: Evden Çıkmayın!

Geçtiğimiz günlerde size “Yılbaşında Nerede Ne Kadara Yenir?” isimli yazımızla yılbaşı gecesi programlarını sıralamıştık. 2015’i daha anlamlı kılabilmek için herkes yeni yılı kutlama peşinde ve dışarıda fiyatların dudak uçuklattığı da bir gerçek. Ancak İstanbul’un keşmekeşi içerisinde yılbaşı gecesi nereye giderseniz gidin dönüşte ya da sabahında başınızın ağrıyacağı kesin.

Uzun yıllar yılbaşını dışarıda kutlamış biri olarak son yıllarda yılbaşını daha çok evde ailemle ya da sevdiğimiz eş dostlarla geçirir olduk. Böyle olması hem daha ekonomik hem de daha güvenli/huzurlu geliyor.

Mezemizi, peynirimizi Kadıköy çarşıdan alıp yanımıza da tombala, monopoly atıp yakın arkadaşlarımızın evinin yolunu tutacağız ve  2015’e bu şekilde gireceğiz. İlla bir yerlerde göbek atacaksak bu evde olsun dedik. Ne demişler? Nerede çokluk…

Bu durumda yemek konusunda da tercihimizi Mealbox‘tan yana kullanmaya karar verdik. Hindi olmazsa olmaz dedikleri için Kestaneli Bademli İç Pilavlı Hindi Dolmamızı ve zeytinyağlılarımızı Mealbox’tan sipariş edeceğiz. Hindi değil de illa et isterim diyenler için de Kuzu Tandır ve Bademli Pilav seçeneği mevcut. Hindi Dolması ve Kuzu Tandır 6-8 kişiyi doyuracak ebatlarda… Zeytinyağlıları ve diğer

Yalnız Dikkat! Kuzu Tandır ve Hindi Dolması siparişlerinizi vermek için son gününüz 28 Aralık 2014 Pazar. Acele edin!

Ay ortasında (herkes bir yerlere gideceği için) Handeledim‘de yaptığımız erken yılbaşı kutlamasında Mealbox’tan gelen siparişlerimizin fotoğraf galerisini de aşağıda inceleyebilirsiniz.

Picture 1 of 11Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir