Gurme Haber

Amerika’da Hayatta Kalma Rehberi: Crystal Cove Ruby’s Shake Shack

Her Shake Shack bir Crystal Cove Ruby’s Shake Shack değil!

Bugünkü durağımız, Crystal Cove Ruby’s Shake Shack! Burası bildiğiniz İstanbul’da bir kaç şubesi olan Shake Shack değil. Evet hamburger satıyor ama değil… Son derece bizim deyişle “salaş” bir hamburgerci. E vasat bir yerse niye mi yazıyorum? Sabırlı olun yeni tanıştık ama bana güvenin! Emin ellerdesiniz :)

Menüsü hem zengin hem sıradan, nasıl mı? Teknik olarak 4 farklı şey yapıyorlar; Hamburger, Hot Dog, Sandwich ve Shake. Fakat bu kategoriler altında çeşitler o kadar güzel ki karar veremiyorsun, zenginliği ise buradan geliyor. Aslında zengin kelimesi yanlış oldu, düşünceli desek daha iyi. Öyle düşünceli yapılmış ki vejetaryen, vegan herkese kucak açmışlar.

Yani maksat mekanın keyfini çıkarmak. Neden mi? Çünkü burası Güney California sahil yolu üzerinde (PCH-Pacific Coast Highway) muhteşem manzaralı bir yer. Manzara mı? Evet! Bildiniz… Mevzu bahis iyi bir manzaraysa eğer, bu mekanı favori listenize almaya kesinlikle değer!

crystal-cove-rubys-shake-shack-03

Evet, uçurum kenarı ve batan güneşe karşı burger keyfi!

Uçurum kenarı, bütçeye uygun, okyanus manzaralı, kendinizi çok kasmadığınız, sakin ve pişirdikleri herkes tarafından sevilen, filhakika patates kızartması ayrıca farklı sevilen bu değişik Shake Shack‘e hoşgeldiniz.

Eminim ki günün her saati güzel oluyordur ama gitmek isteyenlere tavsiyem, gün batımını tercih etmeleri… Gün batımından 1/2 saat önce orada olunca park etmesi, sipariş vermesi, hazır olması derken tam güneş batarken müthiş manzara eşliğinde o güzelim hamburgeri keyifle mideye indiriyorsunuz.

Mekanın otoparkı oldukça çok küçük, 15-20 araba ile sınırlı… Bu yüzden sürekli girişinde sıra oluyor. Neticede arabanızda beklediğiniz için sorun yok ve dediğim gibi manzara harika olduğu için sorun da olmuyor. Bazen “inşallah biraz sıra vardır da şu güzelliği bir seyretsek” dediğimiz de olmuyor değil hani.

Peki ne yiyoruz?

O kadar gitmişliğim var ve henüz “Hot Dog“lardan “Chili Hot Dog“, hamburdenden ise “Shack Burger” dışında başka bir şey deneyemedim :) Pinpon topu gibi ikisi arasında gidip geliyorum. Shake’ler ise off off! Eğer “Harika ötesi” diye bir kavram varsa ondan işte. Ama kalorisi malum. Ancak yanımda paylaşacağım bir kurban varsa sipariş veririm. Yoksa vermem.

Yani, yaşasın kötülük! Sipariş verdiğim zamanlarda da, genelde seçimim ya “Mix Berry” oluyor ya da çilekli ve siyah çikolatalısından… Bugün sadece sizlere gösterebilmek için sipariş verdim. Yani bu akşam ekstra yarım saat koşmam demek. Evet, her şey sizin için!

Kısacası bu gözden kaçırması kolay ama bir denedin mi asla vazgeçemeyeceğiniz, hamburger severlere mutlaka önerdiğim, lüks mekanlara gidip dekor izlemektense alırım sevdiceğimi yanıma, burgerimizi yer romantiğimizi yaparız diyenlere ısrarla tavsiye ettiğim bir yer.

crystal-cove-rubys-shake-shack-02

Gökyüzü ilkten sararıp sonra kıpkırmızı olur, güneş yavaş yavaş kaybolur, hafif bir serinlik gelir ve hop güneş gitti!

Gelelim tekrar manzaraya. Öncelikle şunu belirteyim, California insanı sessiz ve çok saygılı. Restoran kalabalık olsa bile (çoluk çocuk dahil) kuş ve dalga seslerini duyarsınız! Yan masadaki, sizin o güzel trans halinizi bozmaz. Dünyanın öbür ucunda olsanız bile o atmosfer götürür sizi sevdiklerinizin, özlediklerinizin yanına, hatta boğaza, Ortaköy’e, Beşiktaş’a. Gökyüzü ilkten sararıp sonra kıpkırmızı olur, güneş yavaş yavaş kaybolur, hafif bir serinlik gelir ve hop güneş gitti!

O güzelim manzara ile vedalaşmak için son 8 dk! “Bu da yıllar önce ki aldığım coğrafya bilgisinden kalmadır, hocayı kötülerdik ama iyiymiş, Allah rahmet eylesin! 8 dk sonunda hava kararır. Hamburger, kola ve shake’ten eser kalmaz sizde mideden beyine giden “Life is good” mesajı ile mutlu mesut bir şekilde evinizin yolunu tutarsınız…

Herkese sevgiler saygılar, ben gym’e kaçar!

crystal-cove--rubys-shake-shack-04

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir