En İyilerLİSTELER

Anadolu Yakasının En İyi 7 Pastahanesi – 2021

Anadolu Yakasının En İyi Pastaneleri

Her zaman olduğu gibi yine güncel bir en iyiler listesiyle karşınızdayız. Daha önce kimsenin pastahanelerde Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası listeleri oluşturmadığını görünce bu işe her zaman olduğu gibi biz öncülük etmek istedik. Anadolu Yakasının En iyi 7 Pastahanesi için elbette yediden fazla aday var ancak biz sizler için her zaman olduğu gibi en iyi 7 kuralımızı bozmadık. Klasiklerden yeni kuşak pastahanelere kadar uzanan bir yelpazede değerlendirdik. Bu açıdan bakınca en iyi pastahaneleri Anadolu ve Avrupa Yakası olarak ayrıştırmak tavsiye arayanlar için de faydalı olacaktır görüşündeyiz.

Sözü fazla uzatmadan Anadolu Yakasının En İyi Pastahaneleri ile sizleri baş başa bırakalım…

1- Baylan Pastanesi, Kadıköy

Yaşayan en eski pastane ünvanına sahip bir pastane. Kolay değil, cumhuriyet ile yaşıt, kuruluş 1923. Bu kadar zaman ayakta kalmasının sırrını aradığımızda karşımıza, aynı istikrarlı menü ve en yüksek kalite arayışı çıkıyor. Kup griyesi, trüf çikolataları, rokokosu ve daha niceleri… Zaman içinde sanat dünyasının en gözde isimlerinin uğrak yeri olmuş Kadıköy Baylan yaşayan bir tarihtir.

Adres: Caferağa, Muvakkithane Cd. No:19, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: +902163466350


2- Beyaz Fırın, Çiftehavuzlar

Paskalya Bayramında rengarenk boyalı yumurtalarla süslü çörekleri, kuru poğaçası, makaronu ve butik pastaları ile Beyaz Fırın da alanında en iyi markalardan biri. Bizim en favorimiz ise her zaman çilekli milföy pastası. Şimdilerde brasserie menüsü de olsa, Beyaz Fırın bizim için tüm tuzlu hamur işleri ve yaş pastanın değişmez adresidir.

Adres: Fenerbahçe, Operatör Cemil Topuzlu Cd. No:21, 34726 Kadıköy/İstanbul
Tel: +902163020000


3- Pelit Pastanesi, Caddebostan

Yıllardır aynı kaliteyi koruyan bir diğer adres de Pelit Pastaneleri. Pastacılık literatürüne pastacı kreması ve muz-çilek birleşimiyle yaptıkları ”EK-PA” (ekler pasta) yı sokan marka Pelit.

Adres: Göztepe, Bağdat Cd. No:259 D:B, 34728 Kadıköy/İstanbul
Tel: +902163582024


4- Five O’Clock, Beykoz

Avrupa’da pastacılık adına yeni trend ne varsa en başarılı örneklerini Five O’Clock’da bulabilirsiniz. Görkemli ve zevkli sunumlarıyla nefis lezzetler sunuyorlar. Hindistan cevizli ve karamelli eklerlerinin müdavimi çok. Kendinizi Paris’te bir pastanede hissedeceğiniz zengin sunumlarıyla önce göze sonra mideye hitap ediyorlar.

Adres: Acarlar, 3. Cd. No:29, 34800 Beykoz/İstanbul
Tel: +902164852211


5- Kıyı Pastanesi, Kartal

Ekler pasta ve limonatasıyla bir neslin Kartal’lıların en sevilen buluşma noktası idi. Hala daha bu kaliteyi devam ettirdiklerini görmek sevindirici.

Adres: Kordonboyu, 23 Nisan Cd. No:56, 34860 Kartal/İstanbul

6- Ceviz Ağacı, Acıbadem

Rengarenk ve her zaman dopdolu tezgahı ile kendine çeken bir atmosfer var Ceviz Ağacı’nda. Tekli pastaları hep tazedir, hiç üzmez. 

Adres: Koşuyolu, Muhittin Üstündağ Cd. No:85, 34718 Kadıköy/İstanbul
Tel: +902163391826


7- İnci Pastahanesi, Kadıköy

Ufacık bir dükkan, en bilinen temel pasta ürünleri, hep aynı reçeteler… Sonucunda, yüzlerce müdavim, mis gibi mahlep kokan bir dükkan ve hiç bir zaman pişman etmeyen ürünler. İyi ki İnci Pastahanesi gibi yerler hala var. Beze, açma ve çatal en vazgeçemediklerimizden.

Adres: Caferağa Mh., General Asım Gündüz Cd. 45/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: +902163362928

*Yukarıdaki ismi Anadolu Yakası’nın En İyi Pastanalerinin konumlarına ve detaylı iletişim bilgilerine Google Haritalardan oluşturduğumuz listeden ulaşabilirsiniz.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir