AnkaraDiğer ListelerGenel Yemekler

Ankara’da Kumpir Yiyebileceğiniz Mekanlar – 2016

Patatesin özel fırında pişirildikten sonra arasının açılarak tereyağı, kaşar, salam, sosis, amerikan salatası, turşu, mısır, kısır, ketçap, mayonez vb. malzemelerle doldurulmasıyla yapılan lezzet harikası Türk işi fast food yiyeceğine kumpir denilir.

Kumpir, patatesin her malzemeyle uyumlu olabilen nasıl güzel bir yiyecek olduğunun kanıtıdır. Oldukça kalorili bir yiyecek olmasına rağmen kimse bu lezzete karşı koyamaz. Bu yüzden tüm ülke genelinde sevilerek tüketilen bir lezzettir. İstanbul’da Ortaköy’le ismi özdeşleşse de öğrenci kenti olarak Ankara’da Kumpir dendi mi, şansınız epey çok.

Evet, Ankara’da da kumpir oldukça tercih edilen lezzetler arasında geliyor. Bu yüzden bizde Harbiyiyorum olarak Ankara’da kumpir yapan makanları mercek altına alalım ve sizler için Ankara’daki kumpircilerin bir listesini yapalım dedik.

İşte Ankara’da kumpir yiyebileceğiniz yerler…

2- Otantik Kumpir, Kavaklıdere

Picture 2 of 13

Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi, Bestekar Sokak, No 96/A, Çankaya, Ankara | Telefon: 0312 468 31 31 | Mekanın bu şube haricinde 13 şubesi daha vardır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir