AntalyaEn İyilerKöfte

Antalya’nın En İyi 7 Köftecisi – Şişçisi

Antalya’nın En İyi Köfte Yiyebileceğiniz 7 Mekan

Türkiye’nin turizm yıldızı Antalya. Bir yanda masmavi, güzeller güzeli denizi, doğası ve otelleri; diğer yanda domatesinden, portakalına; susamından, pamuğuna kadar ülkemizin mutfağını besleyen bereketli toprakları. Antalya’da toprak bu kadar verimliyken, coğrafya bu kadar cömert ve ürünleri güzelken yeme-içme mekanları da bu bereketten nasibini ziyadesiyle alıyor.

Köfte de bu topraklarda yaşayanların olmazsa olmaz yemeklerinden biri. Köftecisi olmayan şehri biz gastronomik olarak ”Olmuş!” saymıyoruz. Antalya da köfteden yana oldukça zengin bir yöremiz. Yalnız burada işin içine bir de ”şişçiler” giriyor ki; biz onları köfteden ayrı değerlendirmiyoruz. Antalya’da kıymanın yuvarlanıp, ateş görmüş her hali bize göre köftedir. Konu köfteyse sözü kısa kesiyoruz ve sizi Antalya’nın En İyi 7 Köftecisi ile baş başa bırakıyoruz. Gitmiş ve dahi bir daha gideceklere, buradan okuyup ilk kez yolu düşeceklere selamlar ve afiyetler.

1-  Piyazcı Ahmet

İlik suyundan yapılan çorbası, sulu ve tam kararında köfteleri, tahinli piyazı ve üzerine kabak tatlısı ile Antalya’ya yolu düşenlerin uğraması gereken lezzet duraklarından biri. Servisi bazen üzse de, şiş köfte denince her zaman başarılı.

Adres: Altındağ Mh. 07050 Muratpaşa/Antalya Tel: 0242 2433447

şiş köfte piyazcı ahmet antalya

2- Şişçi Ramazan

Antalya’nın en sevilen yerlerinden bir başkası da Şişçi Ramazan. Piyazı her zaman ayn kıvamda. Piyaz, salata ve yoğurt ile önden başlayın, arkasından az köfte ve döner, kapanışta ise kabak tatlısına mutlaka yer ayırın.

Adres: Yener Ulusoy Bulvarı No:44/F- Antalya Tel:  0242 242 66 37

şişçi ramazan

[wdi_feed id=”1″]

3- Aslım Şimşek Köfte Piyaz

Salaş, hızlı ve lezzetli. Tombiş tırnaklı pideleri köftenin yanına çok yakışıyor. İşini layıkıyla yapan bir diğer adres, Aslım Şimşek Köfte Piyaz.

Adres: Çalkaya Mah. Berberoğlu Çarşısı B Blok No:6 Aksu / Antalya Tel: 0242 426 37 52 / 0535 638 98 80

köfte_antalya

4- Piyazcı Hüseyin

Karışık köftenizi söyleyin, közlenmiş soğan, yeşilliğiniz ve nefis piyazınız masayı süslesin, ziyafet başlasın. Olmazsa olmaz tatlı- çay ikilisi lezzeti şahane noktalasın.

Adres: Yıldız Mahallesi, Hamidiye Cd. No:10, 07050 Muratpaşa/Antalya  Tel0242 335 27 28

5- Maydanoz Köfte

Burada konsept alışılmışın aksine ”serpme köfte” tarzında. Bol bol yeşillik, tazecik ekmeği ve lezzetli köfte. Yemesi keyifli, servisi hızlı, tekrar gidilesi…

Adres: Altınkum Mahallesi Belediye Caddesi 130/A 07070 – Antalya Tel: 0242 323 50 50

6- Şişçi Cafer Piyazcı Cengiz

Şiş, piyaz ve kabak tatlısı üçlemesi için en sevilen yerlerden. Mekan salaş mı salaş, ama lezzet bu ortamla ters orantılı. uğramadan geçmeyin. uğrarsanız kuzu şişe de şans verin.

Adres: Elmalı Mah. 4. Sok. 4/B Muratpaşa, Antalya Tel: 0242 2481986

7-  Meşhur Aksu Şimşek Köfte Piyaz

Sürahi ile misi gibi ayran, kavanozla turşu; hızlı, güleryüzlü bir servis; nefis köfte ve piyaz, ekonomik fiyatlar… Beklentiyi ziyadesiyle karşılayan bir adres.

Adres: Barbaros Mah. Serik Cad. No: 3- Aksu, Antalya Tel: 0 242 426 2767

Afiyet olsun!
Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir