Genel Yemekler

Antalya’nın En İyi 7 Tahinli Piyazcısı – 2018

Antalya’nın En İyi 7 Tahinli Piyazcısı – 2018

Köftenin baş ekürisi olan tahinli piyaz, önünüze salata diye konulsa da başlı başına bir öğün olabilecek kadar da doyurucudur. Akdeniz bölgesinin özellikle Antalya’nın meşhur tahinli piyazını yemediyseniz, denemenizi tavsiye ederiz. Akdeniz mutfağının en popüler soğuklarından biri olan tahinli piyaz, susamların özellikle Antalya’da çok kaliteli ve bol olmasının bir sonucudur. Tahinli piyazın Antalya’daki en iyi 7 adresini sizler için araştırıp derledik.

1. Piyazcı Ahmet

Antalya usulü tahinli piyazı en iyi yapan yerlerden Piyazcı Ahmet. Antalya’ya yolu düşenlerin uğraması gereken lezzet duraklarından birisi. Köfte ile birlikte yedikten sonra bir tabak da sadece tahinli piyazı yemek isteyeceksiniz.

Adres: Altındağ Mh., 07050 Muratpaşa/Antalya Telefon: 0242 243 34 47


2. Piyazcı Hüseyin

Antalya’nın en sevilen yerlerinden bir başkası da Piyazcı Hüseyin. Şiş köfte ve tahinli piyaz için en iyi yerlerden birisi. Tahinin kıvamı diğerlerinden farklı olarak daha yoğun ve kesinlikle fark katmış.

Adres: Yıldız Mahallesi, Hamidiye Cd. No:10, 07050 Muratpaşa/Antalya Telefon: 0242 335 27 28

3. Piyazcı Sami

Antalya’da tahinli piyazın mucidi diye biliniyor. Karışık köftenizi söyleyin, közlenmiş soğan, yeşilliğiniz ve nefis piyazınız masayı süslesin. Piyazlarının diğerlerinden farkı üzüm sirkesi yerine kendi yaptıkları elma sirkesi kullanmaları.

Adres: Elmalı Mahallesi, 25. Sk. No:1, 07040 Muratpaşa/Antalya Telefon: 0242 244 91 90


4. Arap Nazmi

Tahinli piyazı hakkını vererek yapan adreslerden. Antalya’nın yörük geleneğinden gelen şiş köftesini de muhakkak denemelisiniz.
Adres: Şirinyalı Mahallesi, Sinanoğlu Cd., 07160 Muratpaşa/Antalya Telefon: 0242 316 91 92


5. Aksu Köfte

Beklentiyi ziyadesiyle karşılayan bir adres Aksu Köfte.  Menüdeki lezzetlerinin ve piyazının kıvamı tam yerinde. Köftenin yanında ayran, yeşillik, tatlı ve çay ikramları müthiş.

Adres: Barbaros Mah. Serik Cad. No: 3 Aksu / Antalya Telefon: 242 426 27 67


6. Piyazcı Yusuf

Fasülyenin kalitesi, tahin, yağ, sirke karışımının kıvamı ve hafif sıcak servis edilmesi ile piyazda gerçekten Antalya’da bir marka Piyazcı Yusuf. Bol ceviz ve tahinle servis edilen kabak tatlısını da mutlaka deneyin.

Adres: Balbey Mahallesi, 444. Sk. C. Yıldırım İşh. 4/C D:24, Muratpaşa/Antalya Telefon: 0242 241 49 70


7. Şişçi İbo

Yöreye has tahinli piyazın lezzetli adreslerinden Şişçi İbo. Tavuk kanat ve tahinli kabak tatlısını da denemelisiniz.

Adres: Arapsuyu Mah., 600. Sok. No:47, 07070 Konyaaltı/Antalya Telefon: 0242 241 02 02

Tahinli piyaz tarifi yazımıza linkten ulaşabilirsiniz.

(Eşsiz lezzet ve mekan keşifleri için Harbiyiyorum Instagram Hesabımızı takip etmeyi unutmayın!)
Hande Urgancıoğlu Kardaş

Seyahat etmek, yeni yerler ve lezzetler keşfetmek, gittiğim yerlerden anılar biriktirip dönmek en keyif aldığım şeyler arasında. Harbiyiyorum'da da bunun için yazmaya başladım.

One thought on “Antalya’nın En İyi 7 Tahinli Piyazcısı – 2018

  • Ramazan

    Piyaz hastası tüm arkadaşlara duyrulur. Yerken manyaga döndurecek bir aroma ve kesinlikle sıra dışı bir piyaz yemek isteyen varsa, kışlahan otelinin kuzey karşısında bulunan antalya şiş köfte salonu piyazcı Cengizden muhakkak bir piyaz yemelisiniz. Bu zamana kadar piyaz yemediğinizi anlıyacaksıniz. Digerlerinede saygım var ama, aga bu cengiz harbidende başka. Kesinlikle pişman olmayacak ve bana dua edeceksiniz. Tesekkurler herkese..

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir