Gurme Haber

Anthony Bourdain, Eric Ripert ve Salih Seçkin Sevinç Görüşmesi

Bir süredir New York’da olduğumu dikkatli izleyiciler bilecektir. Instagram’daki fotoğraf paylaşımından sonra çok soru geldiği için sitede buluşmanın detayını da yazma gereği duydum. Geçtiğimiz hafta Williams – Sonoma‘da Anthony Bourdain ve Eric Ripert kendi çikolata markalarının lansmanı için biraraya geldiler. Bildiğiniz tablet çikolata bu. Markanın ismi: Good&Evil. %72 kakaolu, bitter bir çikolata… Üstelik oldukça da pahalı.

Söylediklerine göre Evil Anthony Bourdain’ı, Good’da Eric Ripert’i temsilen konulmuş bir isim. Tanımayanlar için Anthony Bourdain dünyaca ünlü yemek-seyahat programcısı, Eric Ripert ise New York’daki üç michelin yıldızlı Le Bernardin‘in şefi ve sahibi. O da aynı zamanda bu yıl Netflix’de kendi Avec Eric isimli yemek programlarını sunmaya başladı. (İncelerseniz Eric Ripert’in yakın arkadaşı Anthony Bourdain’den esinlendiği çok aşikar tabii)

anthony-bourdain-salih-seckin-sevinc-eric-ripert-new-york-usa

Ama esas ben bu ikiliyi ve birlikte Peru’ya gidip kakao avladıkları ve bu çikolata markasının doğuşunun belgesi olan bölümden tanıyorum. Merak edenler izleyebilir: Anthony Bourdain Parts Unknown 1. Sezon 7. Bölüm – Peru. İşte bu sebeple -bu ikilinin çikolata serüvenlerinin başlangıcını bilen biri olarak- lansmana katılmak benim için oldukça anlamlı oldu.

Bu arada Anthony Bourdain‘in aykırı yemek tarifi kitabı Appetites da  2 ay önce çıkmıştı. Bu kitabın da Türkiye’deki duyurusunu da ilk kez Harbiyiyorum’da biz yapmıştık.

good-and-evil-dark-chocolate

İşte böylece Good&Evil çikolatasının lansman gününde Anthony Bourdain’ın yeni çıkan kitabı elimde olduğu halde etkinliğe gittim ve orada hem Bourdain’a Appetites kitabını imzalattım, hem yeni çıkardıkları çikolatalarından satın aldım. Ayrıca Mayıs 2016’da çıkan  “Harbi Yiyorum – Türkiye’de Harbiden Nerede Ne Yenir 1” isimli kendi kitabımı da imzalayıp kendisine hediye ettim.

harbi-yiyorum-kitap-anthony-bourdain-hediye

Ayaküstü biraz da sohbetimiz oldu tabii.

Durum bundan ibarettir. Merak edenlere arz ederim.

Sevgilerimle,

Salih Seçkin Sevinç

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir