Video

Askorbik Asit Nedir? Yoksunluğunda Neden Dişler Dökülür?

Salih Abiyle Yemek Kültürü Sohbetleri‘nin ikinci bölümü ile karşınızdayız. İlk bölümünde “Restoran Nedir?” i mercek altına yatıran Salih abimiz şimdi de insan sağlığı için elzem olan “Absorbik Asit” i masaya yatırıyor.

Bir önceki bölümde olduğu gibi yanında yine Atahan Yersel var. Birlikte 1500’lü yıllarda deniz yolculuğuna çıkan yolcuların neden dişlerinin döküldüğünü, vücutlarında kanamalar başladığını v.s. hepsini irdeliyorlar. Sonuçta işin sırrı Askorbik Asit noksanlığına bağlanıyor…

Yani bugün endüstriyel gıdaların neredeyse tamamına otomatikman eklenen gıda takviyesinin neden var olduğuna dair de fikir elde etmiş oluyoruz. Bakın bakalım “Askorbik asit neymiş, ne işe yararmış?

Yemek kültürü sohbetleri bu işin profesyonelleri için hazırlanmaktadır. Derin konular; herkese gelmez.

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir