Askorbik Asit Nedir? Yoksunluğunda Neden Dişler Dökülür?

Salih Abiyle Yemek Kültürü Sohbetleri‘nin ikinci bölümü ile karşınızdayız. İlk bölümünde “Restoran Nedir?” i mercek altına yatıran Salih abimiz şimdi de insan sağlığı için elzem olan “Absorbik Asit” i masaya yatırıyor.

Bir önceki bölümde olduğu gibi yanında yine Atahan Yersel var. Birlikte 1500’lü yıllarda deniz yolculuğuna çıkan yolcuların neden dişlerinin döküldüğünü, vücutlarında kanamalar başladığını v.s. hepsini irdeliyorlar. Sonuçta işin sırrı Askorbik Asit noksanlığına bağlanıyor…

Yani bugün endüstriyel gıdaların neredeyse tamamına otomatikman eklenen gıda takviyesinin neden var olduğuna dair de fikir elde etmiş oluyoruz. Bakın bakalım “Askorbik asit neymiş, ne işe yararmış?

Yemek kültürü sohbetleri bu işin profesyonelleri için hazırlanmaktadır. Derin konular; herkese gelmez.

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir