KartalTavuk Kanat

Atalar’da Izgara Tavuk Kanat Nerede Yenir? Erzincan Et & Izgara, Kartal

Yaklaşın bakalım sizden 3 yıldır gözümüz gibi sakladığımız bir yeri yazıyoruz: Erzincan Et & Izgara. Evet, biz her beğenip yediğimiz yeri “Zınk!” diye yazmıyoruz; bazılarını kendimize saklıyor, orası ile derin ve samimi ilişkiler geliştiriyoruz. Sonrasında diyoruz ki “İyi tamam hadi burayı da yazalım bari, tüm şikemperver halk da faydalansın!”

“Neden?” diyecek olursanız, daha sonra o yerin çok kısa sürede boku çıkabiliyor. Melekesi yüksek bir işletme değilse kendince anlamsız değişikliklere gidip saçma sapan havalara bürünebiliyor. “Tadilat yapalım bak artık meşhuruz.” derken fiyatları uçurabiliyor. Daha neler neler… Şu 7 yıllık Harbi Yiyorum tarihinde bu gözler nelere şahit oldu bir bilseniz a dostlar! Temkinimiz bu yüzden.

erzincan-et-mangal-rahmanlar-atalar-kartal

Neyse biz dönelim Erzincan Et & Izgara‘ya… Şimdi efendim bildiğiniz Atalar’da minibüs yolu üstünde mahalle arası kasabı. Abiler full Erzincan’lı, etten anlayan kasap şahsiyetler. Gerçek esnaflar ama. Bizi de bu mekanla gerçek bir Gurme olan Kamil Babamız (Kendisi kayınpederim olur) tanıştırdı. Mekan 3 yıl önce inanılmaz salaş ve çekiciydi; şimdilerde ise iki-üç modifikasyon sonrası hala salaş ve çekici. İşte bizi bu yazıyı yazmaya iten şey de bu. (Burası olmuş!)

Dükkanın içinde bir et dolabı var. Gidip et dolabından Erzincanlı abilerden ne istiyorsanız onu seçiyorsunuz. Biz genelde tavuk kanat merkezde olmak üzere pirzola, külbastı, köfte, antrikot v.b. fantaziler yapıyoruz. Seçimlerinizi alıp arkadaki devasa ızgaraya götürüyorlar. Yanına yağı az bir salata, ızgarada cozumuş pide, biber, domates ile servis ediyorlar. Fiyatlar BİM ayarında…Sunumlar gayet salaş ama çok iştah açıcı ve etler oldukça lezzetli.

Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın!

Tavuk kanat yanında biz ayrıca kasap köftelerini oldukça başarılı buluyoruz. Etleri nasıl sevdiğinizi sormuyorlar (çünkü genel teamülde pişiriyorlar) ama eğer az pişmiş, orta pişmiş derseniz ellerinden geleni yaparlar.

Yanına da ayran, şalgam, kola, soda isterseniz kalkarsınız yan taraftaki bakkaldan kendiniz alıp, afiyetle içersiniz.

Atalar'da Izgara Tavuk Kanat Nerede Yenir?

İşte bu kadar basit.

Gidenler bizden selam götürebilir.

Afiyet olsun!

erzincan-et-mangal-kartal

Erzincan Et & Izgara
Beyaz Köşk Cad. Başar Sok. No:1 Atalar – İstanbul
Tel: 0216 6522723 – 0216 6522721
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Atalar’da Izgara Tavuk Kanat Nerede Yenir? Erzincan Et & Izgara, Kartal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir