Genel Yemekler

Magnolia Puding Gerçeği

Puding; içine meyve, bisküvi vb. katılabilen, süt veya su ile yapılabilen bir çeşit tatlı. Puding, İngilizce’deki pudding’den geliyor, pudding ise Fransızca’daki Boudin’den geliyor, boudin ise Latince’deki botellus’tan geliyor. Bu zincir sonsuza kadar devam edebilir diye burada kesiyoruz.

Çünkü konumuz Magnolia Puding!

Magnolia; içerisinde puding, krema, bisküvi ve muz bulunan oldukça hafif bir tatlı. Magnolia puding, aynı zamanda Cookshop‘ın yeme de yanında yat tatlısı. Hatta Cookshop’u Cookshop yapan yegane tatlı da diyebiliriz.

İşte aşağıdaki fotoğrafta Cookshop’taki Magnolia Puding;

magnolia

Ülkemizdeki temsilcisi Cookshop ama dünyadaki temsilcisi de New York’ta Magnolia Bakery adındaki pastane. Burası çoğu New York’lunun bildiği ve Sex and The City gibi ünlü dizi ve filmlerde yer almış bir fırın/pastane. Magnolia Bakery’nin ‘Magnolia Bread Pudding’ tatlısı meşhur. Zaten Magnolia Puding ismi de buradan geliyor ve gerçekten enfes birşey.

Fakat Cookshop’taki bebe bisküvisinden yapılırken Magnolia Bakery’de kedi dili bisküvisiyle yapılıyor. Bir nevi Cookshop’taki Magnolia, Magnolia Bread Puddding’in ülkemize uyarlanmış hali. İşte fotoğraftaki ise ‘Magnolia Bread Pudding’ ve çeşitli ebatlardaki kaplarda satılıyor.

magnolia-pudding

4 thoughts on “Magnolia Puding Gerçeği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir