En İyilerLİSTELER

Büyükçekmece’nin En İyi Kahvaltı Mekanları

İstanbul Büyükçekmece’nin En İyi Kahvaltıcıları

Büyükçekmece, İstanbul’un dışında ama bir o kadar da içinde keşfedilmeyi bekleyen sakin ve keyifli bir durak. Şimdilerde canlı sahili, yeni açılan keyifli mekanlarıyla popülaritesini artırıyor. Deniz kenarında, göl kıyısında veya semtin samimi sokaklarında, özenle hazırlanmış kahvaltı menülerini bulabilirsiniz. Geleneksel Türk kahvaltısı veya uluslararası tatlar arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca son yıllarda Büyükçekmece’de bir “Yöresel Kahvaltıcılar” furyası başladı.

Büyükçekmece’nin kahvaltı mekanları, her damak zevkine hitap eden geniş bir yelpaze sunuyor. Serpme kahvaltılardan organik ürünlerle hazırlanan seçeneklere kadar herkes için bir şeyler bulmak mümkün.

İşte Büyükçekmece’nin en iyi kahvaltı mekanları.

1- Geppetto

Geppetto, semtin en popüler ve sevilen mekanlarından biri. 2012’den bu yana zengin bir menü sunuyor. Kahvaltısında seçenek çok. Serpme kahvaltıda masanınızı tam anlamıyla donatıyorlar. Özellikle pofuduk pişileri ve sıcacık simitleri çok başarılı. Denize karşı mükellef bir kahvaltı keyfi için mutlaka gidilesi. Büyükçekmece’de hem iyi mükellef bir kahvaltı, hem de kalite arıyorsanız Geppetto tam size göre.

Adres: Atatürk Mah. Kordonboyu Cad. Zeki Müren Sok. No:107/A Büyükçekmece/İstanbul
Tel: 02128815465

2- Panorama 34 Cafe Restaurant

2017’den bugüne Büyükçekmece’ye en hakim konumlardan birinden nefis kahvaltılar sunuyorlar. Haftasonu epey yoğun ancak semtin sakinleri ve çevre semtlerden gelenlerden fazlaca müdavimleri bulunuyor. Eylül 2023 itibariyle 2 kişilik serpme kahvaltı 470 tl.

Adres: Yıldıray Çınar Sk. No:45 Cumhuriyet Mah. Büyükçekmece/İstanbul
Tel: 0212 873 48 37

3- Trabzon Yöre Evi

İşte bahsettiğimiz yöresel kahvaltıcılara geldi sıra. Karadeniz mutfağına ait ne varsa burada bulabilirsiniz. Kuymak mı, mıhlama mı diye tartışaduralım…Burada nefis kuymak, çi börek ve gözleme de deneyebilirsiniz.

Adres: Dizdariye Mah. Hediye Sok, Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü No:11, 34500 Büyükçekmece/İstanbul
Tel: +902128825061

4- Malatya Yöre Evi

Büyükçekmece ”yöresel kahvaltı” bakımından oldukça zengin bir lokasyon demiştik. İşte yine onlardan biri. Malatya Yöre Evi, Malatya mutfağı ve kahvaltısı adına ne varsa sunmaya gayret ediyor.

Adres: Dızdarıye Mah. Kervansaray Sk. Kültürpark Yöre Evleri, 34535 Büyükçekmece/İstanbul
Tel: 05333940776

5- Villa Gurme

Yeşillikler içerisinde, zengin bir kahvaltı için semtte ilk akla gelen adreslerden biri de burası. Memleketlerinden gelen taze ürünlerle civarda büyük bir ihtiyacı karşılıyor.

fermente sucuk

Adres: Pınartepe, Yavuz Sultan Selim Bulvarı, Hilal Konutları A1 Blok Beykent, 34500 Büyükçekmece/İstanbul
Tel: +902128555515

6- Amasya Yöre Evi

Elma reçeli, muhlama, tazecik çay, çıtır çıtır yanan soba ve güzel manzara… Kahvaltı için semtte iyi bir tercih olarak hizmete devam ediyor.

Adres: Dızdarıye mah. Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, 34500 Büyükçekmece/İstanbul
Tel: 05386295424

7- Kastamonu Yöre Evi

Kastamonu’da çok daha iyi ürünlerle yöresel kahvaltılarını görmüş olsak da, Büyükçekmece’deki Kastamonu Yöre Evi de nefsinizi köreltmek için Kastamonu rüzgarını az da olsa estirebiliyor. Turşu kavurması ve menemeni başarılı. Gözümüz, “elma eyşisi” ve pastırmayı aradı. Yine de hizmeti iyi ve fiyatları makul.

Adres: Dizdariye Mah.Kervansaray Sok. Kültür Park Yöre Evleri, 34500 Büyükçekmece/İstanbul
Tel: 05344742121

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir