Gurme Haber

Ayıptır Söylemesi: “25 saatte 21 farklı Gaziantep lezzetinin keyfine vardım!” Vay Arkadaş! Kim Bu Çılgın?

Ayıptır Söylemesi” köşemiz son sürat devam ediyor! Yemek suçu işleyen ve abaran arkadaşları burada ifşa etmeye devam ediyoruz. Şimdi sırada “25 saatte 12 farklı lezzet mekanını ziyaret edip, 21 farklı Gaziantep lezzetinin keyfine vardım!” cümlelerini utanmadan söyleyen mübarek bir arkadaşımız var.

Behey kardeşim! “Keyfine vardın da sonrası nasıldı peki? Keyifli miydi?” diye sorarlar adama…Bu arkadaşımız aramıza Ankara’dan katılan Mide Mühendisi. Çok sıkı yiyicidir. We love him! Kendisi ile Amerika’dayken tanışıp Ankara’da karşılaştık. Öhöm! (Dikkat! Globaliz mesajını verdik az evvel sübliminal) Bakınız yeme-içmede hiç utanmayan ve bir o kadar mühendis olan arkadaşımız kendi cümleleri ile bu deneyimini nasıl anlatıyor. Biliyoruz hiç alışık değilsiniz ama cümleleri sansürsüz veriyoruz.

“Ayıptır söylemesi 2013 yılının Ekim ayında “Mide Turizmi” (Harbiyiyorum Editör Notu: Organ Mafia or What?) gayesiyle Gaziantep’e bir seyahat gerçekleştirdim ve Gaziantep’te geçirdiğim 2,5 günde uyanık olduğum (Harbiyiyorum Editör Notu: Burayı biraz daha netleştirmek gerekiyor!) 25 saatte 12 farklı lezzet mekanını ziyaret edip (Harbiyiyorum Editör Notu: Bir gıda zehirlenmesi olmuş galiba), 21 farklı Gaziantep lezzetinin keyfine vardım. (Harbiyiyorum Editör Notu: Çüş!)

Bu sürede Doğan Dondurma’nın Antep Fıstıklı dondurmasından Mehmet Usta’nın Kuşbaşı Kebabına, Koçak ve Ayıntap’ın fıstıklı baklavasından Tahmis’in Menengiç Kahvesine, Metanet’in Beyranından, Erçelebi’nin Közde künefesine, Yörem’in yuvalamasından Cacıklı Arap Köftesine, yine Yörem’in Kapamalı Firik Pilavından, Zekeriya Usta’nın Katmerine, Kasap Halil Usta’nın Lahmacunundan, Küşlemesine kadar birçok lezzetin icabına baktım… Ayıptır söylemesi, böyle bir performansa ne denir?” (Harbiyiyorum Editör Notu: Burayı okuycularımız cevaplasınlar. Boşlukları dolduralım. Ne denir? ……………………….)

Peki bir de biz soralım. Allahını seversen söyle M.M. efendi, uyurken ne yedin? :D

Mide Mühendisi’nin Gaziantep anılarını buradan okuyabilirsiniz.

Evet. Bakın Mide Mühendisi hiç utanıp sıkılmadan bize “Ayıptır Söylemesi” anısını göndermiş. Siz de bize abartılı yemek deneyimlerinizi gönderin, burada yayınlayalım! ([email protected])

Kim bilir belki bir şey kazananlardan olursunuz ;)

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir