DönerKadıköy

Bağdat Caddesi’nde Et Döner Nerede Yenir? Barış Büfe, Şaşkınbakkal, Kadıköy

Multinet banner 01

Efendim şimdi biz İstanbul’da lezzetli et döner yemek konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Malum İstanbul bir Ankara olmadığı için et döner mevzusu fazla karışık ve muammalı bir konu. Daha önce yazdığımız iki-üç dönerci cepte dursun biz bu sefer rotamızı Bağdat Caddesine doğru çevirelim.

Kaliteyi uzakta ya da zincir et restoranlarında aramayacaksın. Bağdat Caddesi’nde her öğle vakti denk geldiğimizde canımızın çektiği ve et döneri konusunda oldukça başarılı bulduğumuz yılların Barış Büfe’si var bir kere.

Evet ölçtük, biçtik; üç yıl üzerine düşündük, niyet duası okuyup üzerine yattık kalktık. Yedik bekledik, sonra bir daha yedik ve Bağdat Caddesi’nde biricik et dönercimizi Barış Büfe olarak ilan ettik.

Peki neden Barış Büfe? Bir kere bizim için daha halk. Öyle alt tarafı et döneri sofistike ortamlara sokmuyor ve dönere hak ettiği değeri veriyor. Sonrasında kuruluş 1976. Bizden yaşlı yahu! Neyin ne olduğunu bu adamlar bilmeyecek de biz mi bileceğiz. Bağdat Caddesi’nde henüz şu anda ortada var olan hiçbir dükkan, restoran yokken “Self Servis” denen mefhumu hayata geçirmiş bir vizyondan bahsediyoruz burada.

et-doner-baris-bufe-bagdat-caddesi

Gelelim dönere… Et döneri Barış Büfe’de biz genelde dürüm olarak yiyoruz ama içerisine başka bir şey koydurmuyoruz. Sadece ağızdaki şenlenmeyi artırsın diye ayrı bir tabakta büfe turşu biberi rica ediyoruz. İşte bu bizim yegane Barış Büfe ritüelimiz. Yanında da açık ayran. Oh mis!

Ama bunun yanında (pide, dürüm, porsiyon) patatesli, domatesli, turşulu, her şeyli nasıl isterseniz dönerinizi o şekilde sunuyorlar. Yani siz bize bakmayın, canınız nasıl isterse öyle sipariş edin gitsin.

Burada döner dışında dilli kaşarlı tost, normal tost ve çalışanlarıyla sohbet etmenizi de öneririz. Kasada duran abi dışında (El Patron) çalışan herkes son derece neşeli ve şen şakraktır. El Patronu da güldürülebilmiş nadir insanlardan olduğumuz için kendimizi ne kadar övsek az tabii.

Her harbi yiyicinin hayali olan Bağdat Caddesi’nde her zaman önünden geçtiğiniz yerde. Dediğimiz gibi kaliteyi uzaklarda aramayın.

Not: Barış Büfe’nin başka yerlerde de şubesi var ama esas “Adana merkez patlıyor herkes!” burası :)

Afiyet olsun.

baris-bufe-saskinbakkal

Barış Büfe – Şaşkınbakkal
Erenköy Mahallesi, Bağdat Caddesi, No 353/C, Kadıköy, İstanbul
Tel: 0216 3584102

Multinet banner 02

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

3 thoughts on “Bağdat Caddesi’nde Et Döner Nerede Yenir? Barış Büfe, Şaşkınbakkal, Kadıköy

 • Erman

  Merhaba,

  Sitenizi takip ediyor ve yorumlarınızı okumaya çalışıyorum.

  Tüm hayatım boyunca Istanbul’un Kadıköyü’nde oturan birisi olarak Bağdat Caddesindeki en iyi dönercinin Barış Büfe olduğu paylaşımınızı şaşkınlıkla okudum.

  Bağdat Caddesi’nde ne zamandan beri en iyi dönerci Barış Büfe oldu onu anlamış değilim.

  15 sene önce belki bu yorumunuz doğru olabilirdi ancak lütfen bu yorumları yapmadan önce Çiftehavuzlarda Flamingo Döner’e bir uğrayın derim ben.

  Ayrıca yeni açılan Dönerist henüz çok kısa bir süre olmasın dolayısıyla belki yorum yapmamızın çok doğru olmayacağı bir mekan ama şu an için her ikisinden de açık ara güzel.

  İyi günler dilerim.

  Yanıtla
  • Merhaba,

   Flamingo dönerin döneri güzel değil. Ben beğenmedim şahsen. Dönerist’e ise en kısa sürede gideriz. Barış Büfe eski olmasından ötürü de bu yazının konusu oldu. Sevgilerimizle…

   Yanıtla
 • Osman

  Döner Aşkın’dan başka yer tanımam tek geçerim odun Ateş’inde gerçek yaprak döner başka yerde yok bence adamlar bu işi biliyor gerçekten

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir