Beyoğlu’nda Adana Dürüm Nerede Yenir? Dürümzade, Beyoğlu

Adana Dürüm - Dürümzade

Efendim, Ahmet Örs üstadın Harbiyiyorum’u Sabah‘ta kaleme almasından sonra sitemizin hitleri epey arttı tabi. Beklemediğimiz ama bizi son derece mutlu eden bu övgüler sonrasında blogumuzun gerçekten aldığı güzel yorumları layıkıyla hak etmesi açısından teknik alt yapı anlamında bir takım iyileştirmelere gittik.

Ne mi yaptık? Öncelikle sevgili arkadaşım Yalçin Parmaksız blogumuzun arama motorları ile iyice anlaşabilmesi için bir optimizasyon yaptı. Google sertifikalı SEO olan Yalçın böylece Harbiyiyorum’a da bu önemli hizmeti vermiş ve siteye ince ayarı yapmış oldu. Daha şimdiden sitenin trafiğindeki değişimi görmek gerçekten oldukça şaşırtıcı. Bu hizmetten yararlanmak isteyen tüm bloggerlara Yalçın ile iletişime geçmelerini öneririm. Makul bir bedel karşılığında sizler de blogunuzu ateşleyebilirsiniz.

Gelelim Dürümzadeye… Dürümzade bir dayı yeğen işletmesi. Lezzet’in esas temeli rahmetli aile büyükleri Yusuf Usta‘dan geliyor. Bülent (dayı) ve yeğenleri Murat ile Sabri Beyoğlu’nda Balık Pazarı arkasında Tarlabaşı’na bağlanan yolun köşebaşında Harbiye usulü denilen Adana dürümlerini sarmaya devam ediyorlar. Harbiye Usulü Adana Dürüm dedik. İşte bu lafız ancak ve ancak bu işletme sahiplerinin bize Hatay‘lı olduğunu işaret ediyor.

Harbiye usülü dürüm adını lavaşın yağlı Hatay acı biber salçası ile iyileştirilmesinden ötürü alıyor. Biber salçası Hatay’dan. Dürümün acılığı da buradan geliyor elbet.

Adana Dürüm ve Ayran - Dürümzade

Dürümü vezir de, rezil de eden ve bizim de en çok dikkat ettiğimiz şey kullanılan dürüm lavaşıdır. Burada yiyeceğiniz lavaş tam anlamıyla 10 numara. Ne kalın, ne gevşek, ne yumuşak, ne de sert ve bayat. Lakin görüntüsünden de anlayabileceğiniz gibi neredeyse lahmacun sanırsınız. Dürümün içine de ayrıca kırmızı lahana ekliyorlar ki bu da dürüme son derece yakışıyor.

Her ne kadar dükkan Tarlabaşı’na trafik sağlayan enteresan görüntülere şahit olmanızı sağlayacak bir yerde konuşlanmış olsa da, buraya yolunuz düşerse bir Adana dürüm yemeden geçmeyin. Dilerseniz başka dürümlerden de deneyebilirsiniz elbet ama bizim için burası gönlümüzde her daim Adana Dürüm‘ü ile baki.

Dışarıda oturursanız çantanıza ve kıymetli eşyalarınıza da dikkat edin. Heyecanlı bir yemek olayı sizleri bekliyor. Harbiyiyorum’dan da selam edin. Afiyet olsun!

Dürümzade - Beyoğlu

Dürümzade
Balıkpazarı, Kalyoncu Kulluk Cad. No:58 Beyoğlu – İstanbul
Tel: 0212 2490147

Google-Map-IconAdresi haritada görüntülemek için tıklayın!

6 Yorum . Siz de yorum bırakarak bu yazıyı zenginleştirin.

 1. Yalcin Parmaksiz 21 Ağustos 2010 at 12:43 - Reply

  Bir gurme sitesine yardım etme fırsatı karşıma çkınca hemen SEOsal işlere girelim dedik. Site Google'da üst sıralara daha çok çıktıkça, herkese en lezzetli mekanlara çok daha kolay ulaşabilecek. Harbiyiyorum tek kelimeyle mükemmel. Özellikle dürümcü tavsiyelerini beğenerek okuyoruz.

  • ramazan 24 Temmuz 2011 at 02:52 - Reply

   18 yasımdaydım ılk defa durumzade ‘den durumumu yedımm san 24 yasımdayım vee hala fırsatım oldukcada severek lezzet alarak yıyorum . bencee herkezınn denemesı lazım . agzının tadını bılenee tavsıyee .

   • admin 25 Temmuz 2011 at 10:36 - Reply

    Afiyet olsun Ramazan bey… :)

 2. burak karadağ 28 Nisan 2012 at 18:24 - Reply

  maps linkinde sorun var sanırım yerini tam olarak anlayamadım, beyoğlu’nun neresinde?

  • admin 30 Nisan 2012 at 09:10 - Reply

   Balıkpazarı, Kalyoncu Kulluk cd. No:58 Beyoğlu ? İstanbul
   Tel: 0212 2490147

   Balık Pazarı arkası – Çiçek pasajından girin tam karşısından çıkın. Sağa dönün. Oradan sorun.

 3. Hülya 16 Haziran 2015 at 14:58 - Reply

  Kardesimle birlikte gidip denemistik,, lavasin batirildigi et suyu guzel,lezzetliydi ama durum kucuk ve icindeki kebabin da hic tadi yoktu, birsey anlamadik. Bir daha gitmedik. Ama cocuklar cok efendi, o ayri.

Yorum Yazın