Adana DürümBeyoğlu

Beyoğlu’nda Adana Dürüm Nerede Yenir? Dürümzade, Beyoğlu

Efendim, Ahmet Örs üstadın Harbiyiyorum’u Sabah‘ta kaleme almasından sonra sitemizin hitleri epey arttı tabi. Beklemediğimiz ama bizi son derece mutlu eden bu övgüler sonrasında blogumuzun gerçekten aldığı güzel yorumları layıkıyla hak etmesi açısından teknik alt yapı anlamında bir takım iyileştirmelere gittik.

Ne mi yaptık? Öncelikle sevgili arkadaşım Yalçin Parmaksız blogumuzun arama motorları ile iyice anlaşabilmesi için bir optimizasyon yaptı. Google sertifikalı SEO olan Yalçın böylece Harbiyiyorum’a da bu önemli hizmeti vermiş ve siteye ince ayarı yapmış oldu. Daha şimdiden sitenin trafiğindeki değişimi görmek gerçekten oldukça şaşırtıcı. Bu hizmetten yararlanmak isteyen tüm bloggerlara Yalçın ile iletişime geçmelerini öneririm. Makul bir bedel karşılığında sizler de blogunuzu ateşleyebilirsiniz.

Dürümzade, Beyoğlu
Dürümzade, Beyoğlu

Gelelim Dürümzadeye… Dürümzade bir dayı yeğen işletmesi. Lezzet’in esas temeli rahmetli aile büyükleri Yusuf Usta‘dan geliyor. Bülent (dayı) ve yeğenleri Murat ile Sabri Beyoğlu’nda Balık Pazarı arkasında Tarlabaşı’na bağlanan yolun köşebaşında Harbiye usulü denilen Adana dürümlerini sarmaya devam ediyorlar. Harbiye Usulü Adana Dürüm dedik. İşte bu lafız ancak ve ancak bu işletme sahiplerinin bize Hatay‘lı olduğunu işaret ediyor.

Harbiye usülü dürüm adını lavaşın yağlı Hatay acı biber salçası ile iyileştirilmesinden ötürü alıyor. Biber salçası Hatay’dan. Dürümün acılığı da buradan geliyor elbet.

Dürümü vezir de, rezil de eden ve bizim de en çok dikkat ettiğimiz şey kullanılan dürüm lavaşıdır. Burada yiyeceğiniz lavaş tam anlamıyla 10 numara. Ne kalın, ne gevşek, ne yumuşak, ne de sert ve bayat. Lakin görüntüsünden de anlayabileceğiniz gibi neredeyse lahmacun sanırsınız. Dürümün içine de ayrıca kırmızı lahana ekliyorlar ki bu da dürüme son derece yakışıyor.

Her ne kadar dükkan Tarlabaşı’na trafik sağlayan enteresan görüntülere şahit olmanızı sağlayacak bir yerde konuşlanmış olsa da, buraya yolunuz düşerse bir Adana dürüm yemeden geçmeyin. Dilerseniz başka dürümlerden de deneyebilirsiniz elbet ama bizim için burası gönlümüzde her daim Adana Dürüm‘ü ile baki.

Dışarıda oturursanız çantanıza ve kıymetli eşyalarınıza da dikkat edin. Heyecanlı bir yemek olayı sizleri bekliyor. Harbiyiyorum’dan da selam edin. Afiyet olsun!

Dürümzade

Balıkpazarı, Kalyoncu Kulluk Cad. No:58 Beyoğlu – İstanbul
Tel: 0212 2490147

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

6 thoughts on “Beyoğlu’nda Adana Dürüm Nerede Yenir? Dürümzade, Beyoğlu

 • Yalcin Parmaksiz

  Bir gurme sitesine yardım etme fırsatı karşıma çkınca hemen SEOsal işlere girelim dedik. Site Google'da üst sıralara daha çok çıktıkça, herkese en lezzetli mekanlara çok daha kolay ulaşabilecek. Harbiyiyorum tek kelimeyle mükemmel. Özellikle dürümcü tavsiyelerini beğenerek okuyoruz.

  Yanıtla
  • ramazan

   18 yasımdaydım ılk defa durumzade ‘den durumumu yedımm san 24 yasımdayım vee hala fırsatım oldukcada severek lezzet alarak yıyorum . bencee herkezınn denemesı lazım . agzının tadını bılenee tavsıyee .

   Yanıtla
   • admin

    Afiyet olsun Ramazan bey… :)

    Yanıtla
 • burak karadağ

  maps linkinde sorun var sanırım yerini tam olarak anlayamadım, beyoğlu’nun neresinde?

  Yanıtla
  • admin

   Balıkpazarı, Kalyoncu Kulluk cd. No:58 Beyoğlu ? İstanbul
   Tel: 0212 2490147

   Balık Pazarı arkası – Çiçek pasajından girin tam karşısından çıkın. Sağa dönün. Oradan sorun.

   Yanıtla
 • Hülya

  Kardesimle birlikte gidip denemistik,, lavasin batirildigi et suyu guzel,lezzetliydi ama durum kucuk ve icindeki kebabin da hic tadi yoktu, birsey anlamadik. Bir daha gitmedik. Ama cocuklar cok efendi, o ayri.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir