BeyoğluSütlaç

Beyoğlu’nda En Güzel Fırın Sütlaç Nerede Yenir? Beyoğlu / İstanbul – Nizam Pide

İstanbul’a gelen herkesi yolu illa Beyoğlu’nda düşer. Canınız olur ya hani sütlü tatlı isterse Nizam Pide‘de fırın sütlaç yemeden İstiklal’i terk etmeyin. Tatlı için üretilmiş özel toprak kap içerisinde gerçekten hayatınızın en iyi sütlacını yemiş olacaksınız. İddia etmiyoruz. Yemin ediyoruz!

Beyoğlu'nda En Güzel Fırın Sütlaç Nerede Yenir? Beyoğlu / İstanbul - Nizam Pide

25 senedir Beyoğlu’nda Büyükparmakkapı Sokak’ta hizmet vermekte olan Nizam Pide (Beyoğlu’nda başka şubeleri de var), bizde pidesinden çok sütlacı ile gerçek bir etki yarattı. Üstelik biz fotoğrafta gördüğünüz şaheserden, yani “Atom“dan söyledik. Bal, muz, kuru üzüm, incir, fındık ne varsa sütlacın üstüne ekliyorlar.

Tabii bu bombayı yedikten sonra İstiklal’i bir ucundan diğer ucuna rahatlıkla koşabilirsiniz. Ya da tırmanmayı seviyorsanız duvara tırmanın. Tercih sizin!

Sütlaç aynı zamanda son derece kuvvetli bir besindir a dostlar. Eğer pirinç düşkünü Çin’li kardeşlerimiz Sütlaç’ı görselerdi, o Çin Seddini örmezlerdi. Zaten halen o yüzden yavan pirinç yiyorlar. Tereyağını ve sütlaçı bulan atalarımıza şükürler olsun.

Beyoğlu'nda En Güzel Fırın Sütlaç Nerede Yenir? Beyoğlu / İstanbul - Nizam Pide

Efendim, fiyat performans açısından yorumlayacak olursak… Hadi len! Ne fiyat performansı. Otopark yok. İstiklal dışında başka yere servisleri yok. Fırın Sütlaç on numara. Aç gidince beş tane yersiniz.

Ter attırır. Hey hat! İşte performans bu.

Nizam Pide Salonu
İstiklal Cad. Büyükparmakkapı Sok. No: 18/A Beyoğlu / İstanbul
Tel: 0212 2497918Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Beyoğlu’nda En Güzel Fırın Sütlaç Nerede Yenir? Beyoğlu / İstanbul – Nizam Pide

  • Sazji

    Kesinlikle katılıyorum! Gerçi muzlu ballı kayısılı falanlı filânlisini biraz abartılı bulup, fındıklı/kuru üzümlüsünü tercih ediyorum.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir