KadıköyKöfte

Kadıköy’de İnegöl Köfte Nerede Yenir? – Ekspres İnegöl Köftecisi

Kadıköy’e yolum düştüğü zamanlar acıktığımda ilk aklıma gelen yerlerden biridir Ekspres İnegöl Köftecisi. Son derece lezzetli inegöl köftelerini neredeyse kendimi bildim bileli yiyorum. 1986 yılından beri Muvakkithane Caddesi’nde Şekerci Hacı Bekir’in karşısında hizmet veriyorlar.

Çocukluğumdan beri ailecek severek geldiğimiz ve yıllardır aynı personeli ile hizmet veren kurumun ardında tabii ki önemli bir hikaye var.

Ali Çelik, 1920 yılında Bulgaristan’da doğuyor ve 1930 senesinde ailesi ile birlikte Bursa yakınlarına yerleşiyor. Ablası ve annesini küçük yaşta kaybeden Ali Çelik Bursa’da Mehmet Besler’e ait Bursa İnegöl Köftecisi’nde çalışmaya başlıyor. Mesleğin bütün inceliklerini yıllarca etüd eden Çelik Ustası’nın yanından ayrılıyor ve 1962 senesinde Ankara’ya geliyor. Burada kendi lokantasını açıyor.

Kadıköy'de İnegöl Köfte Nerede Yenir? - Ekspres İnegöl Köftecisi

Yıllarca burada hizmet veren Ali Çelik ustasından aldığı eli çocuklarına da aktarıyor ve ikinci nesil Çelik’ler 1986 yılında İstanbul’da ikinci lokantalarını açıyorlar. İşte Kadıköy’de bulunan Ekspres İnegöl Köftecisi bugün Ali Çelik’in oğulları ve torunları tarafından işletilen harika bir lokanta.

Çelikler’in zincir mağaza açmak, Alışveriş Merkezleri’nde bulunmak gibi bir dertleri yok. Avrupa yakasında başka şubeleri de yok. Tamamen Kadıköy’e özel bir tad haline gelmeyi başarmış Çelik Ailesi’ne bizleri bu güzel lezzet ile buluşturdukları için teşekkür ediyoruz. Kadıköy’e geldiğinizde yemeden gitmeyin. Yeri meşhur Kadıköy balıkçılar çarşısına çok yakın.

İnegöl Köfte, Kaşarlı Köfte tercihlerinizin yanı sıra sadece Ekspres İnegöl Köftecisi‘nin menüsüne has özel yoğurttan da sipariş vermenizi öneririz. Piyaz da olmazsa olmazlardan.

Afiyet olsun !

Ekspres İnegöl Köftecisi
Muvakkithane Cad. No:29 Kadıköy – İstanbul
Tel: 0212  3361520

Google-Map-IconAdresi haritada görüntülemek için tıklayın!


Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

6 thoughts on “Kadıköy’de İnegöl Köfte Nerede Yenir? – Ekspres İnegöl Köftecisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir