Gurme Haber

BİM 2 Haziran Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu – Neler Var Neler!

Bu ülkede BİM gerçeği var. BİM’i seviyoruz. Başka bir şehre gittiğimizde BİM gördüğümüzde kendimizi hiç yabancı hissetmiyoruz o şehre. Öyle bir etkisi var bünyede…

BİM’in sıkı takipçileri çok iyi bilir ki haftanın belirli günleri mağazalara yeni ürünler geliyor. Açılış saatinde sırf bu ürünler için mağaza önünde kuyruk görebilirsiniz. İstediğinizi almak istiyorsanız, hızlı olmanız lazım.

Peki 2 Haziran 2020 Salı günü BİM’e hangi gurme ürünler geliyor bakalım mı?

Siyah nohut ve siyah pirinç… Biraz araştırınca siyah baklagillerin mineral bakımından daha zengin olduğunu görüyoruz. Ama siz yine de detaylı araştırmasını yaparsınız.

Beluga mercimek, yine o da siyah ve bazı değerleri yeşil, kırmızı ve sarı mercimeğe göre daha yüksek.

Katalogda ayrıca mor ve kızıl buğday unu da ilgi çekici. Alıp denenebilir.

Çotanak’tan ceviz yağı yine orijinal bir ürün.

İçine peynir konulduğunda çok keyifli bir şekilde yenen kiraz biber turşusu da katalogda yerini almış. BİM’de sık rastlanılmayacak bir ürün, her zaman da gelmez.

Not: Bu ürünlerle neler yapılabilir bilenleriniz varsa, yorum kısmında bizlerle paylaşırsanız seviniriz. Yeni tarifleri ve yeni ürünleri usulüne uygun denemiş olalım bizler de.

One thought on “BİM 2 Haziran Aktüel Gurme Ürünler Kataloğu – Neler Var Neler!

 • Tuğçe ESAT

  Siyah nohutla enfes salatalar yapıyorum.
  Normal nohuta göre daha geç haşlanıyor, daha küçük ve kabukları biraz daha kalın ancak ben kabukları soymadan kullandım, pek ayrılmıyor ve rahatsız etmiyor çünkü.
  Haşlayıp soğuttuğum nohutlarıma bol zeytin yağı, nar ekşisi, limon suyu , haşlanmış Mısır taneleri, soğan ( sumak ve tuzla ovulmuş) ekliyorum . Bu karışımın beklemesi önemli, sosu çekiyor nohut ve mısırlar.
  Sonrasında dereotu, kapya biber ya da evde ne yeşillik varsa onu ekleyip karıştırıyorum.
  Doyurucu , leziz ve sağlıklı :)
  Afiyet olsun

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir