En İyilerNew YorkPizza

Brooklyn’deki En İyi 7 Dilim Pizzacı, New York, USA

Pizza nasıl ortaya çıkmış biliyor musunuz? Taa savaş zamanlarında aç kalmamak için kadınların bulabildiği malzemeleri hamurun üstüne koyarak pişirmesiyle! Hiç akıllarına gelir miydi acaba şimdi ‘ne yesek?’ diye düşünüldüğünde akla gelen ilk 3 yiyecekten biri olacağı? Başta İtalya olmak üzere dünyanın her yerinde öyle bir benimsendi ki pizza, sevmeyen yok neredeyse.

Gelelim Amerika’da görmeye çok alışık olduğumuz konsept: dilim pizzaya. Aynı zamanda en güzel gece sonu atıştırmalığı. Tıpkı bizde gece açık olan İşkembe Çorbacıları gibi. Brooklyn’de onca dilim pizzacı arasından; en sevilen, en beğenilenleri sizin için seçtik. Buyrun size Brooklyn’deki En İyi 7 Dilim Pizzacı;

İstanbul’un En İyi 7 Pizza Restaurantı listemize de bekleriz.

1- Roberta’s Pizza

Malzemeler, servis, atmosfer, ilgi… Hepsine tam puan! Tuğla fırınından çıkan sıcacık pizzalarından Margherita ve Lil’ Stinker 1 numara!
Yer bulamazsanız, arka bahçesinde birşeyler yudumlayarak keyiflice bekleyebilirsiniz. 10 kişiden fazla gruplar haricinde rezervasyon kabul etmiyor. Kapıya gelip sıranızı bekliyorsunuz.

Adres: 261 Moore St (at Bogart St) Brooklyn, NY 11206 ABD – Tel: +1 718-417-1118

1-robertas-pizza-brooklyn-newyork-food-pizza

2- Emmy Squared

Brooklyn’in en iyi pizzacıları arasında başı çekenlerden Emmy Squared’de en çok rağbet gören pizza; karamelize soğanlı Marn Blanc. Mantar tutkunları ‘Apple Pie’ tercih edebilirler. Ayrıca menüde pizza haricinde burger, sandviç ve tatlı çeşitleri de bulunuyor. Burgerlerden Le Big Matt Burger, sandviçlerden Baharatlı Tavuk sandviç’i deneyebilirsiniz. Rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Adres: 364 Grand St Brooklyn, NY 11211 ABD – Tel: +1 718-360-4535

2-Emmy-Squared-slice-pizza-brooklyn-food

[wdi_feed id=”1″]

3- Paulie Gee’s

Brooklyn’in en iyi pizzacıları arasında bulunan Paulie Gee’s’te; sebzeli olsun etli olsun vegan olsun, kötü bir dilim pizza yeme ihtimaliniz yok. Hepsi aynı kalitede birbirinden lezzetli. Bir tek ballı olan tatlı pizzaları damak tadınıza hitap eder mi ona emin değiliz. Veganlar için de oldukça seçenek var. Rezervasyon kabul etmiyor. Cumartesi kalabalık oluyor, bar kısmında birşeyler içerek bekleyebilirsiniz.

Adres: 60 Greenpoint Ave (btwn Franklin St & West St) Brooklyn, NY 11222 ABD – Tel: +1 347-987-3747

3-paulie-gees-brooklyn-food-slice-pizza

4- L&B Spumoni Gardens

Bahçesindeki piknik masasını andıran oturma grubunda, fırından taptaze çıkan pizzaların dumanlı kokusunu içinize çekebilirsiniz.

Buraya gelince; adından da belli olduğu gibi dünyaca ünlü pizzası olan ‘World Famous L&B Sicilian Pie’ mantıklı bir seçim olacaktır . Çeşitli pizzaları arasından farklı dilimler de sipariş edebilirsiniz. Saat 11-14 arası yoğunluk var bu saatler haricinde giderseniz yer bulmanız kolaylaşabilir. Rezervasyon kabul etmiyor.

Adres: 2725 86th St (at W 10th St) Brooklyn, NY 11223 ABD – Tel: +1 718-372-8400

4-L&B-Spumoni-Garden-pizza-brooklyn-food

5- Williamsburg Pizza

Williamsburg Pizza; New York City’nin en iyi 25, Brooklyn’in ise en iyi 10 pizzacısı arasında gösteriliyor. Ev yapımı tazecik mozarellayla yapılan ‘Grandma’ en çok tercih edilenlerden. Keçi peynirli ‘Messina’, mantarlı ‘Paesano’ ve ‘Tartufo’ pizzalarını önerebiliriz. Veganlar için özel bir pizzası daha var. Rezervasyon kabul etmiyor.

Adres: 265 Union Ave (South 3rd Street) Brooklyn, NY 11211 ABD – Tel: +1 718-855-8729

5-brooklyn-Williamsburg-Pizza-food

6- Best Pizza

Fesleğen, domates, mozerella… Tüm malzemeler tazecik. Pizza hamuru gevrek gevrek, tam kıvamında. Boşuna ‘Best Pizza’ dememişler yani. Pizzacı listesinde başka bir yiyecek önermek yersiz de olsa, Chicken Parm Sandwich’in de oldukça beğenildiğini söyleyelim de bizden çıksın. Haftanın her günü hizmete açık. Rezervasyon kabul etmiyorlar.

Adres: 33 Havemeyer St (btwn N 7th & N 8th St.) Brooklyn, NY 11211 ABD – Tel: +1 718-599-2210

6-best-pizza-brooklyn-food

7- Joe’s Pizza

Gece sonu atıştırmalık için vazgeçilmez pizzacı: Joe’s Pizza. ‘Sicilian Square Pie’ ve ‘Fresh Mozzarella Pizza Pie’ dan dilim dilim sipariş verebilirsiniz. Personel ilgili, servis hızlı, malzemeler her daim taze. Paket yaptırabiliyorsunuz. Dilim pizza 2.75 dolar.

Adres: 216 Bedford Ave Brooklyn, NY 11249 ABD – Tel: +1 718-388-2216

7-joes-pizza-food-brooklyn
One thought on “Brooklyn’deki En İyi 7 Dilim Pizzacı, New York, USA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir