BeşiktaşGurme Haber

Bu Hafta Sonu Ne Yapsam? – Beşiktaş Rehberi – (1.Hafta)

Evet, bu hafta bizim için yenilik haftası. Yeni bir yazı dizisi ile daha huzurlarınızdayız. Sizleri hem sosyal medyada, hem de bize yönelttiğiniz maillerde dikkatli bir şekilde dinliyoruz. İzleyicilerimizden özellikle son yıllarda “Bu hafta sonu kız arkadaşımla/erkek arkadaşımla nereye gideyim?” ya da “Reis, hafta sonu kuzenimgiller geliyor, nerelere gitsek, ne önerirsin?” şeklinde sorular gittikçe çoğalmaya başladı. Biz de bu kez: “Bu Hafta Sonu Ne Yapsam?” derdinize son vermek için yeme-içme etrafında şekillenen butik ve güncel semt rehberleri hazırlamak adına harekete geçtik. İşte size yeni projemizin ismi: #HarbiHaftaSonu

Bundan böyle bir aksilik olmaz ise her Perşembe bölgesel hafta sonu tavsiyelerinde bulunacağımız yazılarımızla karşınızda olacağız. (Elbise kombini gibi birşey aslında.) Pilot bölge olarak başlangıçta kendimize Beşiktaş ve Kadıköy-Moda hattını seçtik. İlerleyen haftalarda bölgeleri tavsiyelere göre genişletmeyi düşünüyoruz.

İsteyen tüm günlük programı semtinde harfiyen dikkate alır. İsteyen diğer programlarla birleştirir. -Kampanyalar gibi birleştirilemez değil yani :) – Hatta dileyen belirli bir saatten sonra programa kaldığı yerden dahil olur. Ya da yazdıklarımız sadece size ilham olur. Herkes dilediği gibi kullanmakta serbest yani. Biz sadece tavsiye ediyoruz. Tavsiye bizden, siftah sizden; bereketi Allah’tan!

Sosyal medya hesaplarınızda bizim tavsiyelerinizle gittiğiniz yerleri #HarbiHaftaSonu etiketiyle etiketlerseniz ilerleyen günlerde bunları da Harbiyiyorum.com’da öne çıkarmayı düşünüyoruz.

Görüş, etkinlik öneri ve tavsiyelerinizi de merakla bekliyoruz. Ayrıca bu hafta sonu bayram. Şehirde kalacaklara yazımızın faydası olacaktır diye düşünüyoruz.

Herkese iyi bayramlar!

Buyrun bakalım;

Sabah

Kahvaltı – Cafe Faruk

Sabah kahvaltısı için bu hafta Cafe Faruk‘u öneriyoruz. Hem hesaplı, hem uygun fiyatlı. İki kişi tıka basa kahvaltıya 35-40 TL’den fazla ödemezsiniz. Full menemen, pastırmalı sucuklu menemen ve sahanda soslu sosisini gömün gitsin. Beleş Wi-fi var. Öğrenci kafası var. Salaş var. Çok düşünmeyin, gidin işte.

Adres: Şair Veysi Sok. Beşiktaş (Şair Nedim Cad.) 34353 Beşiktaş Tel: +90 212 227 43 03

Kahve – Mendel’s

Tamam şimdi üstüne güzel bir kahve içebilirsiniz. Hemen sokaktan çıkın ve Akaretler’e doğru yukarı kıvrılın. Mendel’s Chocolatier size parizyen atmosferde günlük çikolata ve kahve çeşitleri sunuyor. Bizim size burda önerimiz ise çikolata değil kahve. Üstelik havalar ısınmaya da başladığı için asiditesi iyice azaltılmış ve aroması artmış bir “Cold Brew” kahvesini içmenizi tavsiye ederiz. Bedeli: 12 TL.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Şair Nedim Caddesi, No 18, Beşiktaş, İstanbul Tel: 0212 2584222

[wdi_feed id=”1″]

Öğle

Lahmacun, Çıtır Lahmacun

Çıtır Lahmacun Beşiktaş esnafının hayat kurtarıcısı. İstanbul’un en iyi lahmacun yapan salonlarından biri. Üstüne üstlük bir de Yağlı Sivas Katmeri denen lezizi fırından çıkarıyor. İstanbul’da eşsiz. Lahmacun 3,5 TL. Yağlı Katmer: 2 TL. Yağlı Katmer yanına çay muhteşem oluyor!

Adres: Türkali Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, Altıntaş Sokak, No 38/B, Beşiktaş, İstanbul Tel: 0212 2270169

Kültür, Tarih – Deniz Müzesi

Şimdi yeterince beslendiğimize göre biraz da kültür/sanat turuna gidebiliriz. Mesela neden uzun zamandır ihmal ettiğimiz Deniz Müzesi‘ni gezmeyi düşünmüyoruz? İçinde harika şeyler var! Tarih seviyorsanız Deniz Müzesi’nde fazlasıyla tatmin garantisi veriyoruz.

Deniz Müzesi Hafta Sonları 10:00 – 18:00 saatleri arası açık. Giriş; yetişkine 7,5 TL, öğrenciye ücretsiz! Yay!

Adres: Sinan Paşa Mah. Beşiktaş Cad. 6/1 Beşiktaş / İstanbul  Tel: 0 (212) 327 43 45-46

İkindi

Atıştırmalık/Goy Goy/Pub, The Gunner Old Ale House

Enerjimizi de attıktan sonra sıra geldi birazcık günün ruhunu yakalamaya ve atmosfer değiştirmeye. Şöyle Barbaros Bulvarından yukarı doğru tırmanalım ve The Gunner Old Ale House’da bir oturalım. Cajun baharatlı çıtır tavuk sepeti ile eşleştireceğiniz bir Carlsberg bu mekan için tavsiyemiz.

Adres: Barbaros Blv. No;79/A Beşiktaş – İstanbul Tel: +90 212 900 26 33

Akşam

Meze, Balık – Beşiktaş Barbaros Balıkçısı

Şimdi bütün gün bünyeyi hamur işleri ile doldurduktan sonra meze, balık ve salata ile akşam yemeğimizi Beşiktaş’ın güvenilir ve fiyat/performansı takdir gören restoranında eda edebiliriz. Mezeler ortalama. Beklentinizi olağanüstü yüksek tutmayın. Yine de yılların bilinen ve güvenilir müessesesi. Fazla abanmazsanız geceyi iki kişi içkiler dahil 180 TL’ye sonlandırabilirsiniz.

Adres: Cihannüma Mahallesi, Barbaros Bulvarı, Salih Efendi Sokak, No 6/C, Beşiktaş, İstanbul Tel: 0212 2601070

Gece

Tek Kişilik Oyun, Meltem Parlak “Evlenecek Miyiz?”

Tiyatro seviyorsanız güne son vermek içim BKM Mutfak’ta 24 Haziran Cumartesi gecesi 21:00’da Meltem Parlak’ın “Evlenecek miyiz?” isimli tek kişilik oyununu izleyebilirsiniz. Bilet fiyatı: 28.50.

Pazar günü bir şey yok. Pazartesiye hazırlanın, erken yatın :)

Adres: BKM Mutfak

ya da bir alternatif de,

Konser: If Performance Hall, If Project, Beşiktaş

Eğer hala enerjiniz kaldıysa sloganı biliyorsunuz. #GeceIFteBiter Cumartesi geceleri 00:30’da Soul Project  If Beşiktaş’ta sahne alıyor. Giriş: 22 TL Biletleri Biletix‘den de alabilirsiniz.

Adres: Cihannüma Mah. Has Fırın Cad. Akmaz Çeşme Sok. No:26 Beşiktaş (BKM Karşı Sokağı) BEŞİKTAŞ / İstanbul

Evet, umarız bu öneri dosyamızı beğenmişsinizdir. Sizlerden gelecek tavsiyelere göre, teknolojik yeterliğimiz dahilinde geliştirmeler yapmaktan memnuniyet duyarız.

Keyifli hafta sonları…
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir