DondurmaGurme Haber

Türkiye’de İlk Kez: Tuzlu Karamelli Dondurma Serez Dondurmacısı’nda!

Dondurmaya olan sevdamızı artık tüm Türkiye biliyor. İyi bir dondurma için kilometrelerce yol katedebiliriz. Bu merakla Türkiye’nin her yerinde dondurma yiyor, ustaları ile konuşuyor ve deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Dondurma ilmine bir girdik mi, içinden çıkılmaz bir derya olduğunu anladık. Meğer iyi bir dondurma yapmanın ne kadar da çok tekniği ve ustalık isteyen tarafları varmış.

Bizim İstanbul ve hatta Türkiye sınırları içinde en severek yediğimiz dondurma açık ara Serez Dondurmacısındaki dondurma. Daha önceleri detaylı inceleme yazıları da yazdığımız, en iyi dondurmacılar listesinde de yer verdiğimiz Serez‘in dondurmalarının bizzat yapımına da şahit olunca artık bizdeki yeri bir inşaat temeli kadar sağlam oldu.

[wdi_feed id=”1″]

Şimdilerde duyduk ki, yurtdışında pek bir sevilen, müdavimlerinin vazgeçemediği tuzlu karameli de çeşitlerine eklemişler. Gittik, denedik, haber veriyoruz. Görünüşü aynı normal karamel. Önden gelen tatlı karameli, damakta bitişte bir sürprize dönüşüyor ve tuz tadını çok net hissediyorsunuz. Bizim için tuzda hiçbir sıkıntı yok. Logomuz tuzluk zaten. Bu konuda yıllardır netiz. Tuzu severiz :) Türk damak tadı pek tatlı/tuzluya alışık değildir ama hızla küreselleşen dünyada bu çeşitliliğe de alışsak iyi olur. Bilen ve deneyenin hastası olacağı, farklılığa açık olanların da mutlaka denemesi gerektiğini düşündüğümüz bir lezzet olmuş.

Serez’in tatlı/tuzlu uyumu da gayet dengeli. Türkiye sınırları içinde en iyi tuzlu karameli Serez Dondurmacısı’nın tüm şubelerinde bulabilirsiniz.

Gidip deneyenlere şimdiden afiyetler. Denerseniz görüşlerinizi yorum kısmına bırakmayı unutmayın.
Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

One thought on “Türkiye’de İlk Kez: Tuzlu Karamelli Dondurma Serez Dondurmacısı’nda!

  • Serez benim de çok sevdiğim bir dondurmacı. Tuzlu Karamelini mutlaka deneyeceğim. Yalnız başlıktaki “Türkiye’de İlk” ifadesini değiştirmek isteyebilirsiniz. Dondurmacci de bu türü uzun süredir başarıyla yapıyor çünkü.

    Hatta kendilerinde bir de Gül ve Lavanta denemeye değer. :)

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir