İstiridyeNew York

Bushwick’de İstiridye (Oyster) Nerede Yenir? Sea Wolf, Brooklyn, New York

Aslanlar gibi hipsterların bulunduğu, Hipster’ın hipster olmaya çalışmadığı Brooklyn’den sesleniyoruz sizlere. Adamlar Hipster doğmuşlar sanki. Biz de Bushwick‘in hipster merkezi ve muhteşem graffitileri ile açık hava müzesine dönüştüğü Wyckoff sokağındaki deniz ürünleri ile öne çıkan bir restorandan bahsedeceğiz sizlere: Sea Wolf.

Türkçesi “Deniz Kurdu” olan mekan tam anlamıyla takılmalık “Chill out” bir deniz ürünleri restoranı. Öğleden sonra 4:00-7:00 arası giderseniz dünyanın en seksi deniz ürünü olan istiridyeleri midenize yerel bir bira ile tanesi 1 USD’ye indirebilirsiniz. Üstelik çeşitli denizlerden çıkarılmış farklı istiridye çeşitleri ile istiridye gurmeciliğine giriş bile yapabilirsiniz. Yani çıkışta “Abi ben North Carolina oysterlarını daha çok beğeniyorum yea!” kıvamına ulaşmanız lazım.

istiridye-oysters-sea-wolf-bushwick-brooklyn

Biraz daha geç giderseniz istiridyelerin tanesi 2,5 USD oluyor. Dolarla para kazanıyorsanız sıkıntı yok ama bizim gibi küçük paralar ülkesinden geliyorsanız, 10 tane istiridye için ekstra 15 USD ödemek adeta bir servet ödemeye benziyor. İstiridyeler dolu yağmış görüntüsünde bir tepsi üzerinde, lüpletmeye hazır halde, tabascolu karışım bir acı sos ve istiridyeler için olmazsa olmaz (bizim İşkembe çorbası içine attığımız sirkeli sarımsaklı karışıma benzeyen) mignonette sosu ve sarı duvaklı yarım limon ile birlikte geliyor.

Bara oturabilenler mekanda bir gün bara otursun lütfen. Ambiansa ve barın çekiciliğine bitebilirsiniz. Zaten istiridyelerinizi de orada sipariş verin. Güzel fotoğraflık bir kombin yakalamak isterseniz, bir de bu Amerikalıların “Bloody Mary” isimli bir içkisi var. Türkçesi “Kanlı Nigar“. Harika yapıyor herifler yahu. Böyle içmeyenler içi tarif edelim azıcık; alkollü, kırmızı renkli, acılı turşu suyu gibi bir içki. Amerikan biradeler aslında bunu Cumartesi gecesi eğlenceden sonra sabah kahvaltıda Pazar günü de sallanmak üzere içiyor. İki tane içerseniz sizi de iyi sallayabilir, dikkatli olun. Yine de Oyster’larla beraber Bloody Mary’nin çok iyi poz verdiğini bir kez daha söyleyelim.

bloody-mary-sea-wolf-bushwick-brooklyn

Efendim burada bir başka önereceğimiz şey de “Lobster Roll“. Bizdeki ekmek arası balık gibi ama aslında aslında ekmek arası ıstakoz. Mönüdeki en pahalı şey bu olabilir ama gerçekten ödeyeceğiniz bedele değer. Böyle ıstakoz ekmeğe sığmıyor, o derece bir sandviç yani. Ayrıca isterseniz Karides Kokteyl de söyleyebilirsiniz. O da pek cici.

Yani işin özü arkadaşlar, Sea Wolf Brooklyn’de olanlar için deniz ürünü konusunda gözünüz kapalı gideceğiniz bir mekan. Olur da dışarıda oturursanız etraftaki grafittileri incelemeyi de unutmayın.

Haydi bakalım. Harbiyiyorum tüm New York gezginlerine selam eder.

Afiyet olsun. Bizim için de yiyin.

sea-wolf-bushwick-brooklyn-new-york

Sea Wolf
19 Wyckoff Ave, Brooklyn, NY 11237
Tel: (718) 366-3272
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir