Restoran Hakkında

asuman-dondurma-dis-cephe
0 0 Reviews

Asuman Dondurma, Kadıköy

dondurma, Asuman Çikolata,

Asuman Dondurma, Türkiye'nin en iyi butik çikolatacısı Asuman Çikolata'nın ilk mekanı olan "Çikolata Dükkanı" yerine açtığı iddialı bir dondurmacı. "İyi bir çikolatacı bir dondurma dükkanı açar ise bu nasıl bir dondurmacı olur?" sorusuna yanıt arayarak hayata geçirdikleri Asuman Dondurma'da dondurmalar da zaten ya çikolatalı ya da çikolataya uyumlu çeşitlerden oluşmakta. Toplam sekiz çeşit dondurmaları var.

Bunlar;

Bitter Çikolata, Sütlü Çikolata, Çilek Sorbe (Tek sorbeleri bu), Karamel Çikolata, Bol Antep Fıstıklı, Bol Kaymaklı, Bol Badem Krokan, Beyaz Çikolata & Brownie. (Bir de şekersiz köpek dondurmaları var ve satışının tüm gelirini hayvan derneklerine bağışlıyorlar.)

Ayrıca dondurmalarının sunumları da çok farklı. Hem alışık olduğumuz dondurmacı kaşıklarından daha büyük bir kaşıkla servis yapıyorlar hem de dondurmalarını isteğe bağlı olarak ya tamamen çikolata ile ya da boz fıstık veya fındık ile kaplayıp üstüne de en son olarak "Whipped Cream" ekliyorlar.  Açıkçası Türkiye'de daha önce böyle bir dondurma sunumu hiç yapılmadı.

Şöhreti ülke sınırlarını aşmış iyi bir butik çikolatacıdan da kötü bir dondurma beklenmez zaten. İleride ismini daha çok duyacağınıza eminiz.

*Unutmadan dondurma külah kornetlerini de kendi waffle makinelerinde üretiyorlar.

Gidip yiyenlere şimdiden afiyet olsun.

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Caferağa, Yeni Fikir Sk. No:1, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon
Posta Kodu
34710
Sosyal Medya Hesapları

Asuman Dondurma, Kadıköy 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *