Restoran Hakkında

faruks-hot-dog-tabela-kadikoy-moda

(Kapandı) Faruk’s Hot Dog, Kadıköy

sosisli sandviç, hot dog, Turkish Hot Dog,

*Dikkat! Bu mekan 2024 yılı başında kapanmıştır. Araştırmacılar için arşiv amaçlı olarak bilgileri saklanmaktadır.

Faruk's Hot Dog, Kadıköy Moda'da Türkiye'nin en inovatif sosisli sandviç büfesi. Nedenine gelince; hot dog makinelerinin Chicago A.B.D. menşeli olup, Chicago'daki gibi buharda (benmari) pişen sosisli sandviçler üretmesi.

Bu sosisli sandviç makinesini ilk kez Türkiye'ye getiren Faruk's Hot Dog, aynı zamanda ayrı bir benmari cihazında özel reçete salça sosunu ve erimiş çedarı hazır bulunduruyor. Böylece Türkiye'de klasik büfelerde yaygın olan salça soslu hot doglara yeni ve modern bir dokunuş getirmiş oluyor. Yalnız Sosisçi Faruk'ta klasik sahildeki büfelerden tamamen farklı olan bir diğer nokta da sosislerinin 110 gram ve %100 helal kesim dana eti olması. Dolayısı ile öyle alelade bir sosisli sandviç yemiyorsunuz. Oldukça sofistike bir hot dog yiyorsunuz.

Yeni nesil büfe sosislisi diyeceğimiz bu sosisli sandviçlerde en meşhur olan büfe hardallı, sıcak salça soslu ve turşulu "Classic Faruk".  İkinci sırada erimiş çedarlı "Blondie Faruk". Ayrıca  el yapımı ve özel tarif "Guacamole" lu (Avokado Salatalı) sosisli sandviç de Faruk's Hot Dog'un geliştirdiği ve Türkiye'de ilk kez yapılan spesiyalleri arasında.

%100 helal ve dana eti eti olan, her biri 110 gram civarında olan sosisli sandviçlerinizin üzerine ayrıca "Karamelize soğan", "Amerikan Salatası", "Hong Kong Sos" denilen Chinese Five sosu, trüflü mayonez v.b. topping ilave ettirebiliyorsunuz.

Ekmek çeşitleri: Haşhaşlı, kekikli ve susamlı.

Sosisli sandviçlerin yanına eğer var ise kara mayalı Silivri Arslan ayranı veya probiyotik turşu suyunu da mutlaka denemelisiniz.

Ödülleri: Hürriyet Gazetesi - Türkiye'nin En İyi Sosisli Sandviççileri Listesi 7.sıra ödülü.

Video

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Caferağa, Şevki Bey Sk. 46/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon
Posta Kodu
34710
Sosyal Medya Hesapları

(Kapandı) Faruk’s Hot Dog, Kadıköy 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *