Restoran Hakkında

istinye-kahvecisi-sariyer
0 0 Reviews

İstinye Kahvecisi, İstinyePark, Sarıyer

türk kahvesi, istinye kahvecisi, çikolata, çikolatacı,

İstinye Kahvecisi, İstanbul'un en gözde alışveriş merkezi İstinyePark Avm içerisinde, geleneksel "Türk Kahvecisi” kavramını modernize ederek global rekabette bir Türk markasının da yer alması için 2013 yılında kuruldu. Dünyanın neresinde olursa olsun, taze öğütülmüş kahve dendiğinde akla yoğun lezzeti ve zengin aromasıyla Türk kahvesinin de gelmesi hedeflenmiş.

Üç farklı ülkeye ait birinci kalite Arabica çekirdeklerinden kendi reçeteleriyle özel bir harman kahve oluşturuyorlar. Bu özel reçeteyi geleneksel taş değirmende öğüterek İstinye Kahvecisi ile özdeşleşen sağlam bir lezzet elde eden marka buna Master Blend Türk Kahvesi diyor. Doğal damla sakızı, gerçek safran, saf kakule karışımlı Türk kahvesi çeşitlerinin yanısıra, özel filtre kahve ve espresso harmanıyla, nitelikli single origin kahve çeşitleriyle, dünya kahvelerine de yeni yorumlar getiriyorlar. Bu zengin kahve menüsünü gerçek sahlep orkidesinden ürettiğimiz ve yine reçeteleri bize özel salep çeşitleri, çaylar, özel üretim tatlılar ve Türk lokumlarıyla süslemişler.

İstinye Kahvecisi'nde, kahveye eşlik eden tatlılar da epey seviliyor. Bitter, sütlü ve/veya beyaz çikolata ile sunulan çilekli ve muzlu fondü müdavimlerin vazgeçilmezi arasında yer alıyor.

İstinye Kahvecisi'nin, İstinyePark İstanbul AVM şubesi dışında, Galataport, İzmir İstinyePark ve Katar'ın başkenti Doha'a da birer şubesi bulunuyor.

Öne Çıkan Lezzet

Fondüye ek olarak, mozaik pasta, fıstıklı trileçe ve çikolataya bandırılmış nefis görsel şöleniyle taze çilekleri mekanda en sevilen ve öne çıkan lezzetler arasında...

Mekanın Öne Çıkan Özelliği

İstinye Kahvecisi, İstinyePark AVM'nin Pazar Yeri denen bölümünde, oldukça ferah ve nezih bir ortama sahip. Kumda pişen kahvenizin hazırlanmasını izlerken keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca markanın online web sitesi üzerinden dünyanın her yer yerine kahve gönderdiğini ve özellikle Ortadoğu ülkelerinden çok müdavimi olduğunu da belirtmek gerekir.

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
İstinyePark AVM Pazar Yeri Katar Cad. No:11 Sarıyer / İstanbul
Sosyal Medya Hesapları

İstinye Kahvecisi, İstinyePark, Sarıyer 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *