Restoran Hakkında

1.mero_lahmacun

Mero Lahmacun, Erenköy, Kadıköy

Antep lahmacun, Kilis tava, Lahmacun, Pide, Soğan kebabı, et tava

Mero Lahmacun, Sayrayıcedit minübüs yolu üzerinde bulunan Urfalı ustaların açtğı efsane bir lahmacun, pide ve kebap (fırında tepsi yemekleri) lokantası.

Efsane olmasının ardında tabii ki işi mutfağında öğrenen ustaların mahareti yatıyor. Bir lahmacun ve pideden beklentimiz nedir? Hamurunun ince ve çıtır olması ve iç harcının kaliteli malzemeden sulu ve lezzetli olması değil mi? İşte çeşit çeşit lahmacunu ve pidesiyle Mero Lahmacun bunu başarmış.

İkramlar efsane. Yemekle gelen çiğ köfte ve çok ayıda meze ikramlarının yanı sıra yemek sonrası çay ikramlarının da olması çok şükür ki "Nerede o eski esnaflar?" sorusunu akla getirtmiyor.

Pidelerin içi o an sipariş üzerine hazırlanıyor. Yani istediğiniz malzemeyi ekleyip çıkartarak bir nevi kişiselleştirilmiş pidenizi sipariş verebilirsiniz. Kenarları burmalı pideleri Mert Lahmacun'a özel imza lezzetler.

Dediğimiz gibi sahibi Urfalı, ustalar Urfalı olunca lezzetin rengi de arşa taşınıyor. Mekanı asıl farklılaştıran ise fırında yaptıkları tepsi yemekleri. Özellikle patlıcan dizme kebap, güveçte et tava, güveçte tepsi kebabı, güveçte zırh kıymadan Kilis tava ve tepsi soğan kebabı mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden.

Ve lahmacun... Cevizli nar ekşilli lahmacun sadece lahmacun sevenler için değil veganlar için de harika bir seçenek. Bunun haricinde Mero Lahmacun'un özel special lahmacunu, Gaziantep lahmacunu ve Urfa lahmacunu hem lezzet hem de çıtır ince hamuru nedeniyle lahmacun sevenlerin vazgeçilmezlerinden.

Bu lezzet şölenini tatlı bir kapanış ile bitirmek isteyenler için ise çıtır çıtır sıcacık yapılan katmerlerini tavsiye ederiz.

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Sahrayıcedit, Şemsettin Günaltay Cd. No:232-236 D:E, 34734 Kadıköy/İstanbul
Telefon
Posta Kodu
34734
Sosyal Medya Hesapları

Mero Lahmacun, Erenköy, Kadıköy 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *