KatarPuding

Doha’da Magnolia’s Pudding Nerede Yenir? Magnolia’s Bakery, Katar

Aslında bu pudingin bir diğer ismi de “Magnolia’s Bread Pudding“. Çıkış yeri New York, Amerika. Magnolia’s Bakery’nin New York’ta birçok şubesi var ve Magnolia Puding’i -yani esasen muzlu puding- başlıbaşına fenomen haline gelmiş bir tatlı. Hal böyle olunca Magnolia’s Bakery bir şube de Katar’da, Mall of Qatar içerisinde açmış.

Dediğimiz gibi Magnolia’s Pudding aslında oldukça basit ama bir o kadar da fenomen bir tatlı. Türkiye’de Cookshop bu pudingden esinlenerek yine “Manolya Puding” isimli kendi versiyonunu geliştirdi ve şu anda Cookshop deniline akla gelen ilk şey de bu tatlısı oluyor. Muhtemelen dünyanın her bir yerinde bu tatlının tarifi paylaşılıyor. Restoranlar, tatlıcılar benzer versiyonunu üretiyor. Ama efsanenin çıkış noktası bizzat Magnolia’s Bakery’nin kendisi.

Peki bu tatlının içinde ne var? Çok basit. Bebe bisküvisi, (belki de bebekliğimizi bize hatırlattığı için çok seviyoruz.) muz, süt, yumurta, un, şeker. Bu kadar.

Daha önce New York’ta çeşitli şubelerinde yediğimiz ve yedikçe daha çok yemek istediğimiz bu tatlıya Katar’da rastlayacağımızı hiç düşünmemiştik. Gerçekten New York’da yemek denilince ilk onda sayılması gereken lezzetlerden biri. Ayrıca biz çok tatlıcı değiliz ama şeker, lezzet, kıvam olarak şu dünyada en sevdiğimiz tatlılardan biri.

İşte bu bilgilere sahipken, Mall of Qatar içinde Magnolia’s Bakery şubesini görünce dayanamadık ve hemen içeri girerek bir kap puding sipariş ettik. Aynı tarif, aynı lezzet, aynı ambiyans. Wunderbar! Kıskanmadık dersek yalan olur.

[wdi_feed id=”1″]

Tıpkı “The Cheesecake Factory” gibi, Magnolia’s Bakery de Katar’a franchise ile sağlam bir temel atmış. Böylece sadece Mall of Qatar içinde değil, Doha’da tam dört ayrı yerde şube açmış.

Magnolia’s Banana Pudding New York’ta olduğu gibi burada da üç ayrı boyda geliyor. En küçük kap 19 QAR (Katar Riyali), en büyüğü ise 36 QAR. En küçüğü bir kişiye yeter de artar bile ama tatlı krizindeyseniz orta ve büyük boyu tercih etmeniz çok daha iyi olur tabii.

Ayrıca mekanda dilim pastalar ve muffinlerde diğer öne çıkan lezzetler arasında.

Ama fakat; ey gidi muzlu puding! Sen nelere kadirsin.

Vesselam.

Magnolia’s Bakery
Near Gate 2, Ground Floor, Mall of Qatar, Dukhan Highway, Al Gharafa, Doha
Tel:+974 44922046
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Doha’da Magnolia’s Pudding Nerede Yenir? Magnolia’s Bakery, Katar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir