En İyiler

Dünyanın En Sevilen 7 Sokak Lezzeti

Harbiyiyorum.com olarak yalnız olmadığımızı düşünüyoruz; aslında hepimiz özümüzde sokak yemeklerini seviyoruz. En zenginimizden, en fakirine; sanatçısından, işçisine kadar herkes için sokakta yemek ayrı bir kültür, ayrı bir ritüleldir. O ülkenin, coğrafyasının tüm özelliğini bir sandviç büfesinde görmeniz mümkün olabilir.

Bize göre bir turistin gittiği ülkeyi tanıması da oranın ”yerel lezzetlerini” tanımasından geçer. Sokaktaki yemekte her zaman yüksek hızlı bir sirkülasyon ve beraberinde lezzet vardır, dolayısıyla şehirin dinamikleri ile özdeşleşmiş bir yemeğin kötü olması da düşünülemez.

Dünya üzerinde sayısız değişik yemek çeşidi ve lezzet var. Hepsi de insana özgü ve bulunduğu yerin ruhunu taşıyor, en çok da sokaklarda pişenler. İşte sokakta yemeği bu kadar severken, tüm dünya turistleri ve yerlileri sokakta en çok neleri severek yiyor diye araştırdık, listeledik. Oldukça keyifli bir gezinti oldu bizim için. Aynı keyfi sizin de almanızı, yemeğe düşkün herkesin bu lezzetleri bir kere yerinde deneyebilmesini diliyoruz :)

1- Hot Dog, ABD

Picture 1 of 7

Özellikle New York'da her adım başı bir seyyar sosisçi büfesi görebilirsiniz. Her yıl milyonlarca turist, lezzetli, ekonomik ve hızlı bir öğün ararken yanılıyor olamaz.

Kapak Fotoğrafı: New York Times

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

One thought on “Dünyanın En Sevilen 7 Sokak Lezzeti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir