Pekin Ördeği Derisi Nasıl Yüzülür? -Video-

Geçtiğimiz günlerde Çin Yılbaşısı hüsnü sebebiyle Shangri-la Bosphorus’a Pekin Ördeği ve Çin Yemekleri ziyafeti yapmaya gittik. Tüm kanatlıgillerde olduğu gibi Pekin Ördeği’nde de olayın en önemli kısmı hayvanın derisi ve gerisi. Hal böyle olunca burada Pekin Ördeğinin derisi çok önemli bir mevziye oturmuş oluyor. Biz incecik lavaşların içerisine koyduğumuz bu çıtır derileri afiyetle midemize indirdik.

Türkiye’ye Çin’den Pekin Ördeği gelmiyormuş; çünkü Çin Pekin Ördeği ihracatı yapmıyormuş. Ama bu Pekinimsi Ördekler Fransa’dan ithal ediliyormuş. Dolayısıyla yediğimiz ördeklerin aslında menşei Fransa.

Kızarmış Pekin Ördeği’nin derisini yüzmek ise gerçekten bir sanat. Buyrun birlikte izleyelim..

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir