VideoYardımcı Tarifler

Pekin Ördeği Derisi Nasıl Yüzülür? -Video-

Geçtiğimiz günlerde Çin Yılbaşısı hüsnü sebebiyle Shangri-la Bosphorus’a Pekin Ördeği ve Çin Yemekleri ziyafeti yapmaya gittik. Tüm kanatlıgillerde olduğu gibi Pekin Ördeği’nde de olayın en önemli kısmı hayvanın derisi ve gerisi. Hal böyle olunca burada Pekin Ördeğinin derisi çok önemli bir mevziye oturmuş oluyor. Biz incecik lavaşların içerisine koyduğumuz bu çıtır derileri afiyetle midemize indirdik.

Türkiye’ye Çin’den Pekin Ördeği gelmiyormuş; çünkü Çin Pekin Ördeği ihracatı yapmıyormuş. Ama bu Pekinimsi Ördekler Fransa’dan ithal ediliyormuş. Dolayısıyla yediğimiz ördeklerin aslında menşei Fransa.

Kızarmış Pekin Ördeği’nin derisini yüzmek ise gerçekten bir sanat. Buyrun birlikte izleyelim..

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir