Diğer Listeler

En İyi 7 Bıçak Markası

Her Mutfakta Olması Gereken Türkiye’nin En İyi 7 Bıçağı

Bıçak, mutfakta en önemli alettir dense abartı olmaz. Mutfakta vakit geçirmeyi, yemek yapmayı seven her amatörün eli, ayağı iyi bir bıçaktır. Şefler içinse durum çok daha hayati önem arz ediyor. İyi bir bıçak seti olmadan, iyi bir şef olmak imkansızdır. Bıçak mutfaklarımızda bu kadar önemli iken, iyi bıçağın peşine düştük. Türkiye’de bulabileceğiniz yerli ve yabancı üreticileri inceledik. Gördük ki, uluslararası ünlü markaların liginde ülkemiz de bu konuda oldukça başarılı isimlere sahipmiş. Peki iyi bıçağı nasıl anlayacağız, nereden kaliteli bıçak alacağız, hepsini listemizde bulacaksınız. İşte ”Türkiye’deki En İyi 7 Bıçak Markası” ve özellikleri.

1- Sürmene Sürbisa

Trabzon Sürmene’den İstanbul’ a üretimini taşımış, Dünya standartlarında bir kalitede yıllardır üretim yapan bir marka, Sürmene Sürbisa. Rivayet o dur ki, kalitesinin sırrı, yapım sırasında çeliğe suyu verilirken suya balık yağı eklenmesi imiş. Bu sayede bıçak keskinliğini uzun süre muhafaza etmektedir. TSE onaylı, çift horon tepen neşeli logosuyla Sürmene Sürbisa en iyi bıçakları üretmeye devam ediyor.

2- Pirge

Dile kolay 1879’dan bu yana bıçak üreten Bursa’dan çıkmış bir markamız, Pirge. Şu sıralar 6. kuşak temsilcileriyle kasaplık, pastacılık, döner, şarküteri vs. akla gelen her sektöre uygun çeşit çeşit bıçaklar üretiyorlar. Japon ve Ortadoğu modelleri de bulunuyor. Özel bileyleme hizmetleri de sunan marka ihracatıyla da öne çıkıyor.

3- Victorinox

İsviçreli marka son yıllarda ülkemizde oldukça revaçta. Bu ilginin sebebi, fenomen ”İsviçre Çakısı” algısını çok iyi pazarlamış olmaları. Çakı, soyacak, cımbız ve hatta kürdanı en üst kalitede çelikten işleyen markanın bıçakları da evladiyelik seviyede üst kalitede. Sebze soyma bıçaklarını özellikle tavsiye ediyoruz.

4- Öztüfek Bıçakları

Yine bursalı bir yerli üreticimiz. Kuruluş 1870. Baki Tüfek, bu işi ailesinde miras alıyor ve yıllarca özveriyle sürdürüyor. Ünü ülkemizi aşmış enden markalardan kendisi. Bıçaklarının sırrı, en üst kalite ve işçilikle elle özenle hazırlanması…

5- Kai

Bıçak denince Japon kalitesini göz ardı edemezdik. %100 kusursuzluk ve ömür boyu garanti vaadiyle mükemmel bıçaklar üretiyorlar. Samuray kültürünün başarılı tezahürü bıçak alanında dünyada ve Türkiye’de kendinden söz ettiriyor.

6- Zwilling

1731 yılında, Peter Henckels ZWILLING markasının Almanya’daki Solingen Bıçak Üreticileri Esnaf Birliği üyesi olmasını sağladı. ZWILLING, bugün dünyanın hala varlığını sürdüren en eski markalarından birisi. Bundan sebep, en iyi bıçak denince Zwiilling’i anmadan olmazdı. Farklı ihtiyaçlara farklı bıçak setleri sunuyorlar. En gözde ürünlerinin arasında Four Star ve Japon serisi geliyor.

7- Denizli Alptekin Bıçakları

Yine bizden, yine başarılı yerli bir marka, Denizli’nin meşhur bıçaklarının temsilcilerinden Alptekin Bıçakları. Butik üretimiyle yüksek kaliteyi korumayı düstur edinmişler. Çakılarının müdavimi çok.

*En yeni lezzetlerden ve mekanlardan haberdar olmak için Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın!

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

2 thoughts on “En İyi 7 Bıçak Markası

  • Batı köylerinin cılğın çocugu

    Kahramanmaraş hartlap bıçağı en kaliteli bıcak tır ne pirge ne başka bir marka kalitenin beşigi hartlap bıçaklarıdır

    Yanıtla
  • Muhammet TURNA

    Kardeş bende kahramanmaraşlıyım hatta köyüm o tarafta tamam yöre olarak çok başarılı bıçaklar yapıyor olabilirler ancak kendilerini geliştirmiyorlar nizamknife gibi bir kalite yok herşey çok kara düzen gidiyor

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir