Bunları BilelimKokteyl Tarifleri

Bütçe Dostu Ruby Fizz Kokteyl Tarifi

Ruby Fizz Tarifi

İşte size mükemmel bir Ruby Fizz kokteyl tarifi. Bu kokteyl oldukça lezzetli ve güzel bir yaz kokteyli. Oldukça hafif olan kokteyle sodanın baloncukları eğlenceli bir hava kattığı gerçek. Nar şurubunun parlak kırmızısı greyfurt suyu ile kelimenin tam anlamıyla bu yaz kokteylini tamamlıyor. Cin ile yapılan Ruby Fizz için Highball bardak, greyfurt suyu, soda ve nar şurubunuzun olması yeterli. Eğer biraz ekşi tonlar yakalamak istiyorsanız nar şurubu yerine, nar ekşisi de kullanabilirsiniz.

Ucuz segment bir cin ile hazırlamanızı öneririz. Gordon’s ya da Seagrams cin olarak yeterli olacaktır. Zaten kokteyller için Hendrick’s, Roku v.b. üst segment cinleri kullanmanızı önermiyoruz.

Ruby Fizz Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

1 ölçü cinlko
1 ölçü greyfurt suyu
1 ölçü sodalkol
1 kapak nar şurubu
1 greyfurt dilimi (süsleme için)

Bardak:

Highball Bardak

Yapılışı:

Highball bardağa dilediğiniz kadar buz koyduktan sonra cini ve greyfurt suyunu ekleyip karıştırın. Daha sonra soda ekleyip tekrar karıştırın. Renklendirmek için bir kapak nar şurubuyla (ya da nar ekşisi) tamamlayın. Daha sonra greyfurt dilimi ile süsleyin.

Afiyet olsun.

*Eğer ilgilinerseniz bütçe dostu Cin Tonik ve Martini kokteyl tarifimiz de var.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

One thought on “Bütçe Dostu Ruby Fizz Kokteyl Tarifi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir