YEMEK TARİFLERİ

Evde Kokoreç Nasıl Pişirilir?

Size bir masal anlatacağım. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, korona belası gelmeden çok önce, herkesin serbestçe dolaştığı bir dönemde, hafta sonu akşamları insanlar arkadaşlarıyla buluşup sohbet edip, sabahlara kadar eğlenirlermiş. Bu buluşmaların hepsi de kokoreççide son bulurmuş.

Ama talihsiz bir yılda korona adında bir virüs dadanmış ve herkesi evlere kapatmış. Kimse arkadaşlarıyla buluşup eğlenememeye ve günü kokoreççide sonlandıramamaya başlamış. Arkadaşlık, eğlence ve mutluluğun sembolü haline gelen kokoreci o kadar özlemişler ki yerine hiçbir yiyeceği koyamamışlar…

Bu masal hepimize tanıdık gelmedi mi? Arkadaşlarımızı, eğlenmeyi ve kokoreci gerçekten özledik. Dışarıya çıkamıyoruz ve iyi bir kokoreç paket servisi her muhitte maalesef yok. Bu duruma artık bir çözüm bulmak lazımdı. O çözümü de Harbiyiyorum buldu.

Artık evinize yarı pişmiş, vakumlanmış kokoreç getirtebilirsiniz. Üstelik Türkiye’nin her yerine. Size bir tek tavada pişirmesi ve afiyetle yemesi kalıyor. Peki bu kokoreci evde nasıl pişireceğiz dediğinizi duyar gibiyim. O kadar kolay ki.

Kokoreci paketinden çıkarıyorsunuz, zaten dilimlenmiş vaziyette sizlere geliyor daha sonra, ısıttığınız tavada her iki tarafı da kızarana kadar pişiriyorsunuz. Ekstra yağ eklemenize gerek yok çünkü kokorecin içinde kendi yağı var, ama yine de tercih sizin, hafif yağ da ekleyerek pişirebilirsiniz. Tava yerine fırında da pişirebilirsiniz. İçindeki yağlar kızarmaya başladığında kokoreciniz hazır demektir.

Üstüne baharatını ekleyin ve işlem tamam.

Afiyet olsun.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:
Kokoreçin Faydaları Nelerdir?
Atom Kokoreç Nedir?
Balıkesir’de En İyi Kokoreç Nerede Yenir? Aslanboğa Kokoreç, Merkez, Balıkesir
İstanbul’un En İyi 7 Kokoreççisi – 2020
Fırında Kokoreç Yapımı (Video)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir