Fesleğen Çeşitleri

İtalyanların meşhur Pesto soslarını yapmak için kullandıkları bu gönül ferahlatıcı bitki, ne nane kadar kesif, ne de semizotu kadar etlidir. Salataya, sosa, kokteyle inanılmaz bir karakter katan Fesleğen‘in çeşitlerini sizler için derledik. İster kurutulmuş, ister çiğ olarak tüketin her seferinde neşeli lezzetini hissedeceğiniz bu bitki, yediğiniz bir yemeğe aşık olmanızı sağlayacak kadar etkili. Ayrıca sineklerin de doğal kovucusu.

Huzurlarınızda her zaman ilkbahar ve yazı çağrıştıran, ayrıca İtalya ile özdeşleşen Fesleğen (Ocimum basilicum)
Foto: Todd Coleman

Ceneviz Fesleğeni

Picture 1 of 8

Tatlı Fesleğen olarak da bilinen Ceneviz Fesleğeni pesto için en çok tercih edilendir. Sostaki diğer lezzetleri bastırmaz.Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

Fesleğen Çeşitleri” için 2 yorum

 • 20 Ağustos 2014 tarihinde, saat 19:08
  Permalink

  Sevgili Harbi Yiyorum,
  Feslegen ve çeşitlerini okudum cok begendim ve önünde saygı ile eğiliyorum hocam :)
  Selamlar,
  Ilknur

  Yanıtla
  • 22 Ağustos 2014 tarihinde, saat 18:53
   Permalink

   İlknur sözünde bu denli duran bir insan ben daha önce hayatımda görmedim valla :) Nasılsınız adadan sonra?

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir