Diğer Listeler

Fesleğen Çeşitleri

İtalyanların meşhur Pesto soslarını yapmak için kullandıkları bu gönül ferahlatıcı bitki, ne nane kadar kesif, ne de semizotu kadar etlidir. Salataya, sosa, kokteyle inanılmaz bir karakter katan Fesleğen‘in çeşitlerini sizler için derledik. İster kurutulmuş, ister çiğ olarak tüketin her seferinde neşeli lezzetini hissedeceğiniz bu bitki, yediğiniz bir yemeğe aşık olmanızı sağlayacak kadar etkili. Ayrıca sineklerin de doğal kovucusu.

Huzurlarınızda her zaman ilkbahar ve yazı çağrıştıran, ayrıca İtalya ile özdeşleşen Fesleğen (Ocimum basilicum)
Foto: Todd Coleman

Ceneviz Fesleğeni

Picture 1 of 8

Tatlı Fesleğen olarak da bilinen Ceneviz Fesleğeni pesto için en çok tercih edilendir. Sostaki diğer lezzetleri bastırmaz.Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

2 thoughts on “Fesleğen Çeşitleri

 • Sevgili Harbi Yiyorum,
  Feslegen ve çeşitlerini okudum cok begendim ve önünde saygı ile eğiliyorum hocam :)
  Selamlar,
  Ilknur

  Yanıtla
  • İlknur sözünde bu denli duran bir insan ben daha önce hayatımda görmedim valla :) Nasılsınız adadan sonra?

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir