Gurme Haber

Restoran Yemekleri Evinizde: Forage

Modern dünyada evde yemek yapmak oldukça vakit alan bir olay. İnsanlar işlerinden yorgun argın geldikten sonra malzemelerin temini, pişirilmesi v.b. süreçlerle uğraşmak istemiyor. Mesai sonrasında kendilerine kalan 2-3 saati de keyifli değerlendirmek, sevdikleri ile birer kadeh bir şeyler içip yemek yemek tabii ki en doğal hakları. Bu yüzden son 10 yılda açılan restoran sayısı da aldı başını gitti.

Amerika’da yeni bir internet sitesi olan Forage USA’de en popüler olan restoran menülerinin içeriklerini kurate edip adreslere göndermeye başlamış. Malzemeleri kapıdan teslim alan kişinin ise bundan sonra yapacağı tek şey o malzemeleri tariftekine benzer şekilde hazırlamaya çalışmak. İşin en zor kısmını ise Forage hallediyor. Soslar, düzgün doğranması gereken malzemeler v.b. zor aşamalar hazırlanmış halde kapınıza geliyor.

New York ve San Francisco’nun ünlü restoranların spesiyallerine ulaşmak için kimi zaman aylar öncesinden yer ayırtmak ya da gidince kapısında saatlerce beklemek gerektiği için bu özel lezzetleri kendi ev sıcaklığınızda yapmak için birebir. Tüm yemeklerin hazırlanması yaklaşık 20 dakika alıyor ve hepsinin fiyatı 60 USD. Malzemeler ise toplam 4 kişilik bir yemek için planlanmış.

Peki bizde böyle bir servis iş yarar mı acaba? Ya da sorumu şöyle sorayım; Evde restoran standartlarında bir yemek çıkar mı?

*27 Mayıs 2023 Editör Güncellemesi: Çıkmamış ki domain adresi de satılığa çıkarılmış. Bu girişim tutmamış arkadaşlar. Belki doğru zamanda doğru bir yerde başka bir dünyada falan…

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

One thought on “Restoran Yemekleri Evinizde: Forage

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir