Ana Sayfa YEMEK ANSİKLOPEDİSİ F harfi dökümanlar Fıstıkella Nedir?

Fıstıkella Nedir?

1494
0
Paylaş
Kahvaltılık Sürülebilir Antep Fıstığı

Fıstıkella, Gaziantep’li fıstık toptancısı ve ihracatçısı Fıstık Evi’nin kavanozda satılan ekmek üzeri sürülebilir fıstık ezmesidir. Yerli buluştur.

Türkiye’de ilk kez Fıstık Evi tarafından üretilen bu kahvaltılık ezme, kesinlikle bir krema değildir ve içinde %80 oranında boz Antep fıstığı barındırır. (Zaten içeriği: %80 fıstık ve şeker) Bilenler bilir, boz Antep fıstığı oldukça değerlidir. İçerisinde herhangi bir katkı maddesi ya da sentetik boya bulunmayan Fıstıkella, özellikle Antep fıstığı aşıkları için müdavimi olacakları bir ürün.

Bildiğiniz üzere fıstık ülkemizde yeşil altın olarak da biliniyor. Bu durumda Fıstıkella’da bu yerli altınımızın ekmeğe sürülebilir cinsi.

[wdi_feed id=”1"]

Piyasada daha önce sürülebilir ürünlerden fındık ezmesi ve bunun çikolatalı versiyonlarından sonra sofralarımızı sürülebilir kategorisinde yeni bir ürün olarak selamlayan Fıstıkella, 320 gramlık ve 200 gramlık kavanozlar halinde satılıyor.

Antep fıstığı konusunda bu girişimi geç bile kalınmış bir inovasyon olarak görüyoruz.

Fıstıkella‘yı yakında zamanda birçok zincir markette göreceğimiz gibi dilerseniz Fıstık Evi‘nin internet sitesinden de (Yani Gaziantep’ten) sipariş edebilirsiniz.

Not: Biz oradan sipariş ettik. Yanında hediye fıstık da gönderiyorlar :) Ona göre.
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here