Genel Yemekler

Fıstıkella Nedir?

Fıstıkella, Gaziantep’li fıstık toptancısı ve ihracatçısı Fıstık Evi’nin kavanozda satılan ekmek üzeri sürülebilir fıstık ezmesidir. Yerli buluştur.

Türkiye’de ilk kez Fıstık Evi tarafından üretilen bu kahvaltılık ezme, kesinlikle bir krema değildir ve içinde %80 oranında boz Antep fıstığı barındırır. (Zaten içeriği: %80 fıstık ve şeker) Bilenler bilir, boz Antep fıstığı oldukça değerlidir. İçerisinde herhangi bir katkı maddesi ya da sentetik boya bulunmayan Fıstıkella, özellikle Antep fıstığı aşıkları için müdavimi olacakları bir ürün.

Bildiğiniz üzere fıstık ülkemizde yeşil altın olarak da biliniyor. Bu durumda Fıstıkella’da bu yerli altınımızın ekmeğe sürülebilir cinsi.

[wdi_feed id=”1″]

Piyasada daha önce sürülebilir ürünlerden fındık ezmesi ve bunun çikolatalı versiyonlarından sonra sofralarımızı sürülebilir kategorisinde yeni bir ürün olarak selamlayan Fıstıkella, 320 gramlık ve 200 gramlık kavanozlar halinde satılıyor.

Antep fıstığı konusunda bu girişimi geç bile kalınmış bir inovasyon olarak görüyoruz.

Fıstıkella‘yı yakında zamanda birçok zincir markette göreceğimiz gibi dilerseniz Fıstık Evi‘nin internet sitesinden de (Yani Gaziantep’ten) sipariş edebilirsiniz.

Not: Biz oradan sipariş ettik. Yanında hediye fıstık da gönderiyorlar :) Ona göre.
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir