En İyilerLİSTELER

Gaziantep’in En İyi 7 Nohut Dürümcüsü

Bundan 20 yıl evvel Gaziantep denilince aklımıza ilk olarak kebaplar, lahmacun ve baklava gelirdi. Ne zaman ki Gazianep’e ilk ziyaretimizi yaptık; beyran, sabah kahvaltısında yenilen ciğer şiş, katmer, tost, ciğer kavurma, burma kadayıf, küşleme ve daha nice yeni lezzet ile tanıştık. Bunlardan biri de “Nohut Dürüm“. Nohut dürüm Gaziantep’te sokak lezzetleri kültüründe kendisine yer edinmiş bir yemek.

Öyle ki şehir içinde gittiğiniz zaman bir sürü nohut dürüm yapan ve bu konuda ihtisaslaşmış mekan var. Sizler için bu yazımızda Gaziantep’in En İyi 7 Nohut Dürüm Yapan Mekanını derledik.

Afiyet olsun.

1-Dürümcü Recep

Gaziantep’te nohut dürüm denilince herkesin parmakla işaret ettiği tek yer. Tırnaklı uzun pidenin arasında kemik suyunda haşlanmış nohut, domates, maydanoz, patates kızartması… Antep’e gelince kesinlikle denenmesi gereken lezzetlerden.

Dürümcü Recep Usta
Adres:
İncili Pınar, 36001. Sk. No:4, 27090 Şehitkamil/Gaziantep
Tel: (0342) 215 15 68

2-Nohutçu Adil Usta

Eski bir tarihe sahip olan Nohutcu Adil Usta’yı bilenler, eski sebze halindeki yerinden beri bilirler. Müdavimleri şimdi yeni yerinde de bırakmıyor. Usta nereye müdavimleri oraya. Çünkü müdavimcilik bunu gerektirir. Neticede iyi bir nohut dürüm emek zaman ve ustalık gerektirir.

Nohutçu Adil Usta
Adres:
Şahinbey Mh. Sabuncu Sk. 27900 Gaziantep

3-Dürümcü Habeş Usta

Acılı nohutu dürüm yapıp içine patlıcan ve patates kızartması, Dürümcü Habeş Usta’yı diğer nohut dürümcülerden ayıran özellikler. Yanına da mis gibi bir ayran. Bir insan bir nohut dürümden başka ne isteyebilir ki?

Dürümcü Habeş Usta
Adres:
Düğmeci Mah. Postane Sok. No: 17 27000 Gaziantep
Tel: (0342) 231 92 65

4-Nohutçu Mehmet Usta

Aslında bir pide ve lahmacun fırını önünde kendi seyyar tezgahı ve ocağı üzerinde pişirdiği nohut dürümü ile bir dükkandan çok ayaküstü lezzet durağı olarak da görebilirsiniz Nohutçu Mehmet Usta’yı… Ece Zaim, Nohutçu Mehmet Usta’nun nohut dürümü için bir nohut dürüm ne kadar güzel olabilir ki diye düşünüp onu dörtle çarpın demiş….

Nohutçu Mehmet Usta
Adres: Hasip Dürri Cad – Gaziantep
Tel:
0537 706 15 68

5- Nohutçu Metin Usta

Temiz, güler yüzlü hizmet alabileceğiniz bir mekan. Gaziantep’in fast food’u ancak kredi kartı geçerli değil, giderken yanınızda nakit bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Nohutçu Metin Usta listemize 5 numaradan giriyor.

Nohutçu Metin Usta
Adres:
Yeditepe, 216. Cd. No:91, 27470 Şahinbey/Gaziantep
Tel: (0342) 338 08 64

6-Dürümcü Fiko

Dürümcü Fiko’da nohutlar eziliyor. Yani bir nevi humus kıvamında dürüm nohut yiyorsunuz. Ha bir de dürümün içine bol patates. Keşke hazır patates yerine eskisi gibi el emeği göz nuru patatesleri kullansalar. O zaman iklim değişip Akdeniz olacak.

Dürümcü Fiko
Adres:
Alleben Mh. Şair Nebi Sk. 27000 Gaziantep

7-Dürümcü Memik Usta

Gaziantep’te bir yemek kategorisi içerisinde Memik isimli bir Usta olmazsa olmaz. O yüzden Dürümcü Memik Usta da Gaziantep’teki en iyi nohut dürümcüler listemize yedinci sıradan girsin bakalım. Herkese afiyet olsun.

Durumcu Memik Usta
Adres:
Düğmeci, İmeriye Camii Sk. No:21, 27400 Şahinbey/Gaziantep
Tel: (0342) 230 02 31

One thought on “Gaziantep’in En İyi 7 Nohut Dürümcüsü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir