Gurme Haber

Gerçek Hikaye 2: Eve Bir Kez Daha Kiloluk Lezzetini Seçtik Meal Box!

Bir Yaz Gecesi Ziyafeti

Hepimiz çok çalışıyoruz, hızlı yaşıyoruz. Bu koşturmaca da bırakın yemekte misafir ağırlamayı, kendimize bile sağlıklı bir sofra kurduğumuz sayılıdır. Hal böyle olunca pratik çözümler üretmek zorunda kalıyor günümüzün şehirlisi. Yine günlerden bir gün ne zamandır ihmal ettiğimiz, telefonda, sosyal mecralarda ya da yolda rastlaşıp ”ya en kısa zamanda görüşelim, arayı açmayalım” dediğimiz bir sürü dostumuza randevu verdik.

meal-box-isvec-koftesi

Haydi buyurun, akşam yemeğinde ne çıkarsa bahtımıza dedik. Dedik demesine de, bir telaş aldı tabi bünyeyi :)  alışveriş yapılmalı, gelip eve hazırlamalı, pişirmeli ve bir de üstüne,  her gün farklı farklı mekanlarda en güzel menüleri deneyen, damak tadı pek bir gelişmiş dostlara o lezzetleri beğendirmeli. Bu sefer bünyede stress emareleri belirdi!

Çözüm, aile dostumuz  Meal Box‘ dan başkasında değildi, hızlıydı, sağlıklıydı ve üstüne lezzetli ve ekonomikti.  Hal böyle olunca ne mi yaptık, kiloluk lezzetlerinin peşinden gittik. 4 kişilik kiloluk yemek kolisinde, mis gibi süzme mercimek çorbası, şehriyeli tane tane pilavı ve soslu, top top İsveç Köftesini söyleyiverdik. Bununla da kalmadık, bir de koli de, köri soslu tavuklu da söyledik. Buyurun size ziyafet sofrası. 1 kilo çorba, pilav ve soslu İsveç köftesi 66, aynı şekilde körili tavuk kolisi 55 TL’ye,  8 kişi değil, rahat 10 kişi bir güzel yedik. Daha önce Meal  Box’ın kiloluk lezzetlerini ilk biz duyurmuştuk, o zaman sadece sarma ve tavuklu noodle vardı, şimdi ise sarmanın yanında İsveç Köftesi ve Körili Tavuğu var. Böyle yenilikleri seviyoruz, takip ediyoruz.

meal-box-kiloluk-lezzetler-02

Unutmadan, üstüne tatlısız olmaz diyene tatlı paketi de tavsiye edilir. Favorimiz, kuş sütü dilimi :)

Haydi afiyet olsun.

 

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir