Gurme Haber

Harbi Yiyorum 7 Yaşında!

Vay be! Bundan 7 yıl önce Harbiyiyorum.com’a basit bir blog kafasında başlamıştık. O günden bugüne ne kadar çok şey değişmiş. Yani eğer Harbiyiyorum.com bir çocuk olsaydı bu yıl 2.sınıfa başlayacaktı. Okuma yazmayı da henüz öğrenmişti. Aslında aşağı yukarı da öyle oldu; 5 yıl boyunca kendi başıma yazdım Harbiyiyorum.com’a. İzole. Kafama göre. Çocuk gibi. Gamsız. Sonra baktım sadece ben çalıp ben söylüyorum; bari okula başlayayım da arkadaş edineyim dedim.

Okuyucularımız “Şu sitenizde neden yok?” , “Neden bunun hakkında yazmıyorsunuz?” demeye başladı. Bu taleplere yetişmemin imkanı yoktu. Değişim zamanı gelmişti. Bunu söyleyenlere “O zaman o şeyle ilgili sen gelip siteye yazsana.” dedim. Böylece 5.yıl sonunda yeni site tasarımı yeni yazarlarla birlikte hayata geçti.

İş geliştirme ve markalaştırma, pazarlama ile birlikte en çok ilgi duyduğum konulardan. Bu yüzden her zaman ilerlemeye ve yeniliğe (inovasyon) inanırım. Harbiyiyorum.com için de bu tutkuma sarıldım ve siteyi yeme-içme kültürü üzerine içerik üreten yayıncı bir mecra gibi görmeye başladım. Bu bağlamda katkıda bulunmak isteyen yazar kadrosuyla geliştirmeye devam ettim. Ayrıca Mekanist.net’te uzun yıllar çalışmış olan eşim Bahar da 2015 yılında aramıza katıldı. Ortam iyice şenlendi.

Neyse duygusala bağlayıp sözü çok fazla uzatmayacağım. 7 yıl önemli bir süre. (Harbiyiyorum.com hakkında retrospektif tatlarda detayları ve gelişmeleri buradan okuyabilirsiniz, bize en çok gelen soruların cevaplarına da buradan ulaşabilirsiniz.) Yemek ve yemek kültürü üzerine içerikler üreten bir mecraya dönüşümü ile bugün Harbiyiyorum.com‘un trafiği aylık 1.000.000. Ayrıca 7 yılda çerik sayımız da 1000’i aşmış durumda. Ne mutlu. Gücümüz yettiğince de devam edeceğiz inşallah.

Çok mutluyum. Katkıda bulunan, destek olan ve okuyan herkese çok teşekkürler. Hep beraber; emekle ve adım adım büyüdük. Yeni kişiler tanıdık, yeni fikirler icat ettik, yeni yerler gezdik; gördük.

Ama hepsinden önemlisi Harbiyiyorum.com sayesinde çok güzel arkadaşlıklar ve dostluklar edindik. Şu kısacık ömürde üzerinde çalıştığımız işin en önemli kısmı da bu olsa gerek.

Bu yüzden şu anda minnet ve şükran duygularım birbirine harman olmuş durumda.

En iyisi siz sevgi ve afiyetle takipte kalın.

Salih Seçkin Sevinç

Not: Biz aslında Harbiyiyorum.com’un 7.yaşını “Harbi Yiyorum – Türkiye’de Harbiden Nerede Ne Yenir 1?” kitap lansmanımız bahanesiyle geçtiğimiz Mayıs ayında kutlamıştık. Bu yukarıdaki fotoğraf bu partiden bir kare.
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

6 thoughts on “Harbi Yiyorum 7 Yaşında!

 • celaleddin arpat

  İyi ki böyle olmuş, iyi ki biz de seni ve siteni tanımış ve çok sevmişiz..

  iyi ki takipçin olmuş, yeni yerler, yeni lezzetler öğrenmişiz/öğreniyoruz..

  Sevgiler, daha nice başarılar..

  Yanıtla
 • Salih biz de bu sayede tanıştık, iyi ki de tanıstık. Bir kere boģazına düskün insandan zarar gelmez! :) Şaka bir yana, ilk günkü heyecanınızi koruyup profesyonellesmeniz ne güzel. Bir de küçük gurme geliyor geriden, aile nesiller boyu harbi yemeye devam edecek gibi. Nice yıllara, basarılara!

  Yanıtla
  • Evet Başak’cım. Geriye dönük bakınca ne güzel arkadaşlarımız olmuş demek çok keyifli. Bizim için çok nadir ve çok kıymetlisin. Bakalım aile nesiller boyunca harbi yiyebilecek mi? :D Göreceğiz…

   Yanıtla
 • Sevgili Salih, Sevgili Bahar,
  Sevgili Harbiyiyiorum.com,
  Her üçünüzü de başarılarınızdan dolayı kutluyorum.
  7. Yaşınız kutlu olsun.

  Şöyle bir düşünüyorum bu başarıyı neye borçlusunuz diye.
  Ne kadar uzun yazarsan yaz hepsini bir çırpıda okuduğum yazıların aklıma geldi.
  Bu kadar mı kolay anlatılır meram.
  Bu kadar samimi, içten mi anlatılır.
  Yazılarının dilinin hastasıyım.
  Harbiyiyorum değilde, harbiiçiyorum, harbigidiyorum, hatta (afedersiniz) harbisıçıyorum yapsan yine de 7. Yılını kutluyor olurduk. :)
  Diline, kalemine, Türkçe’ne sağlık.
  Saygılarımla
  Serdar

  Yanıtla
  • Okurken çok güldüm Serdar bey :) Çok teşekkür ederiz; güzel sözleriniz için :D Sevgilerimle…

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir