Gurme Haber

Hawai’de Orgazm Yaşatan Mantar Keşfedildi

Hawaii Mantarını Koklayarak Orgazm Olunabilir Mi?

Masum bir mantarın kokusunun orgazmı tetikleyebileceği kimin aklına gelirdi ki?

Foodbeast‘in haberine göre Hawaii’de bulunan turuncu renkli bir mantar çeşidi salgıladığı koku sayesinde kadınlarda orgazmı tetikliyor. Mantar Hawaii’de lavların olduğu bölgelerde bulunuyor. Mantarı keşfedenler ise John C. Holliday ve Noah Soule.

Mantarın sporları içinde bulunan hormon benzeri bileşimin, kadınların cinsel birleşme sırasında saldıkları nörotransmitterlerle benzer olabileceği kanısına varıldı.

John C. Holliday ve Noah Soule, International Journal of Medicinal Mushrooms dergisinde kendi bulgularını yayınladı ve buldukları parlak turuncu mantarın kadınlar için güçlü bir afrodizyak kokusuna sahip olduğunu söyledi.

Yapılan araştırmalarda kadın deneklerin neredeyse yarısı bu mantarı kokladıktan sonra kendi kendine orgazm oldu. Erkek deneklerde alınan sonuç ise oldukça şaşırtıcı. Kadınlarda orgazm etkisi yaratan mantarın kokusu erkeklerde tiskindirici bir etki yaratıyor.

Bizim için önemli olan ise şu, “Yemekle orgazm olunabilir mi?” sorusunun cevabı tam olarak karşılığını bulmuş oluyor. Bir de artık “Mantar varken erkeklere gerek var mı?”

Görsel: Temsili

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir