Gurme HaberGURME NOTLARI

Instagram “Keşfet”inde Yemek Foto ve Videoları Kaldırıldı!

Dün akşam saatlerinde Facebook’un bir marka/ürünü olan Instagram’ın “Keşfet” kısmında yemek fotoğraf ve videolarının bir saat kadar kaldırıldığı görüldü. Herkes “Keşfet” bölümünü açınca karşısında manzara, hayvan ve diğer içerikleri görmeye başladı.

Birçok arkadaşımıza sorduğumuzda da bunun teyitini aldık.

Instagram henüz bu durumla ilgili bir açıklama yapmazken, insanlar yaklaşık bir saat kadar yemek foto ve videoları göremez oldular. Daha sonra “Keşfet” i eski haline getiren Instagram’ın bu habersiz algoritma değişikliği hareketinden almamız gereken ders şu: Önünüze çıkan içeriği sizin beğenileriniz, ya da takip ettikleriniz (yani sizin tercihleriniz) değil, tamamen Instagram yönetiyor!

Bir de küresel dünyanın gizli sahipleri demiyorlar mı? Beni bir gülme tutuyor.

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir