En İyilerLİSTELER

İstanbul Avrupa Yakasındaki En İyi Meksika Restoranları

Avrupa Yakası’nın En İyi Meksika Mutfağı Adresleri

İstanbul 20 milyona yaklaşan nüfusuyla Avrupa’nın bir çok ülkesinden büyük bir mega kent. Bu mega kentte gastronomik zenginlik de her gün artıyor. Farklı ülkelerin mutfaklarının başarılı temsilcisi mekanların sayısı günden güne gelişmekte. Neticede ülkemizde her mutfağın alıcısı mevcut Meksika Mutfağına giriş yapıyoruz bugün… Takosundan, margaritasına; acısından, baharatına, kişnişine…

İşte Meksika Mutfağı denince İstanbul Avrupa yakasının en iyi adresleri…

1- The Colonies, Kayaşehir

İyi bir Meksika tacosunu İstanbul’un taa bir ucundan bulacağınız aklınıza gelir miydi? Uluslararası bir yatırımcı olan ve sahibi kadın olan Raghad uzun yıllar Amerika’da Meksika mutfağı üzerine çalışıyor. Menüler geliştiriyor ve bu mutfakta uzmanlaşıyor. Şu anda da Kayaşehir’de “The Colonies” markası altında taze kişniş kullanarak ve “Guacamole“u bile kendi tarifi ile hazırlayarak başarılı Meksika yemeklerine imza atıyor. Mutfakta bizzat kendi elleriyle tacolar, nachoslar, empanadalar yapıyor.

Not: Mekan alkolsüz.

Adres: Kayabaşı mah. Akzambak sok. Bulvar Dükkan 2 Başakşehir, İstanbul
Tel: 0539 2251330

2- Los Altos Mexicano, Beyoğlu

Şehrin eski Meksikalısı.Nefis manzarasına yine nefis bir mutfaktan çıkan seçme lezzetler eşlik ediyor. Veracruzana Fish ve imza kokteylleri favorilerimizden…Terasta nefis bir manzaraya da sahip olduğu için daha çok bir kokteyl roof barı olarak tercih edeni de çok.

Adres: Tomtom Mah. No:38 Beyoğlu, İstanbul
Tel: 05334391540

3- Toro Latin GastroBar, Sarıyer

Sadece Meksika mutfağı değil ayrıca diğer Latin Amerika tatlarını da menüsünde bulunduran Toro Latin Gastrobar’da şefin tavsiyelerine mutlaka uyunuz. Mekanın manzarası harika. Ceviche seviyorsanız cevichelerini mutlaka deneyin. Ortam, servis ve finalde nefis Latin mutfağı deneyimi sizi mutlu edecek. Özel günler de için de değerlendirebileceğiniz bir restoran. Denemeye mutlaka değer.

Adres: Merkez mah. Meşeburnu Cad. No:7 Sarıyer İstanbul
Tel: 05312661346

4- Ranchero, Nişantaşı:

Meksika mutfağı denince İstanbul’da ilk akla gelen adreslerden biri: Ranchero. Nachos, tacos ve daha fazlası menüde. Aslen Meksikalı ama Türk vatandaşı olan bir aile tarafından yıllardır aynı kalitede hizmet sunmaya devam ediyor.

Not: Ranchero’nun Nişantaşı dışında Anadolu Yakasında başka şubeleri de var.

Adres: Reasürans Çarşısı No:53 Nişantaşı / İstanbuL
Tel: 02122198550

5- Taco & Tortilla, Beşiktaş:

Burası Beşiktaş’ta kelimenin tam anlamıyla bir Taco restoranı. Burada kendiniz isteğe bağlı menüler de yaratabiliyorsunuz. Malzemeler biraz Türkleştirilmiş olsa da sonuçta Taco yiyorsunuz ve kadın dayanışması için belirtmemiz lazım; mekanın sahibi bir kadın.

Adres: Abbasağa Mah. Jandarma Mektebi Sok. No: 10/B 34353 Beşiktaş/İstanbul
Tel: 0535 4687930

6- Taco del Reyes, Beşiktaş

”Büyük büyük dedemiz Jose’yi Meksika’dan getiremedik. Ama üşenmedik! Meksika lezzetlerini Beşiktaş’a getirdik.” diyorlar. Tacolarının ünü şehre yayıldı bile, mutlaka yolunuzu düşürün.

Adres: Sinanpaşa Mah. Şair Nedim Cd. No: 46/C, 34353 Beşiktaş/İstanbul
Tel: +902122364631

7- Tacofit, Levent:

İlk şubesini 2013 yılında Levent’te açan Taco Fit, Tex-Mex mutfağın Türkiye’deki öncülerinden. Henüz ilk yıllarında bulunduğu bölgede bu mutfağa özgü lezzetlerle adından söz ettirmeyi başarmış ve kısa sürede Tex-Mex severlerin/yemeğin vazgeçilmez adresi olmuş, bu sebeple mutlaka denenesi adreslerden…

Adres: Nispetiye Cad. No:42/A, 34340 Beşiktaş/İstanbul
Tel: 0850 8401117

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir