En İyilerLİSTELER

İstanbul’da En İyi Van Kahvaltısı Veren Mekanlar

Van’da kahvaltı bir şölendir. Kırkı aşan ürün çeşidi ile o muazzam sofralarda en az bir kere kahvaltı yapılmalıdır.  Şeker katılmamış hakiki Van balı, kaymağı, yayık tereyağı, cacık, otlu peynir, örme peynir, beyaz peynir, kavurmalı-sucuklu yumurta, zeytin, murtuğa, kavut, gencirundan… saymakla bitmez. İstanbul’da Van kahvaltısını hakkıyla veren en iyi mekanları sizin için derledik.

1- Etovası, Avcılar:

Çevirme Kuzu etinin en güzelini tüm ihtişamıyla tadabileceğiniz mekanda bir de kahvaltı servisi var ki, mutlaka denemelisiniz. Serpme kahvaltıda yok yok. Önce gözünüz sonra mideniz doyacak. Gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırın. Kişi başı 190 tl. (Haziran 2023)

Adres: Mustafa Kemalpaşa Mah. E-5, Yanyol Londra Asfaltı Cad No:126/1, 34320 Avcılar/İstanbul
Tel: 02124286565

2- Van Kahvaltı Evi, Şişli:

İstanbul’un en popüler mekanlarından biri! Burada tazecik peynirler, zeytinler, ballar, reçeller ve o meşhur tereyağını bulabilirsin. Börekler ise başlı başına bir lezzet şöleni! Şubeleri Beşiktaş, Şişli ve Sultanahmet’te, yani nerede olursan ol, Van kahvaltısına doyabilirsiniz.

Adres: Teşvikiye mah. Poyracık No:38 D:A, 34214 Şişli/İstanbul
Tel: 02122404778

3- Van Kahvaltı Lounge, Beylikdüzü:

“Tüm Gün Van Kahvaltı” sloganımızla siz değerli müşterilerimize sınırsız hizmet veriyoruz diyorlar. Tamamı organik ve Van‘ın lezzetlerinden oluşan menüsüyle dilediğiniz zaman Van Kahvaltısının tadını çıkarabilirsiniz. 2014 Yılında Van Atatürk Kültür Parkında aynı anda 24 çeşit organik olan kahvaltıyı 51.793 kişiye sunmuşlar ve Guinness Rekorlar kitabına girmişlerdir. Sırf bu yüzden bir kere denenir.

Adres: Barbaros Hayrettin Paşa Mah. No: 20D Sağlam Residence, 34522 Beylikdüzü/İstanbul
Tel: +905308999373

4- Van Kahvaltı Evi, Cihangir:

Cihangir’in kalbinde yer alıyor. Yöresel peynir çeşitleri ve kahvaltılık mezeleriyle pek ünlü. Van kahvaltısının keyfini şehrin hareketli atmosferinde yaşamak isteyenler için biçilmiş kaftan!

Adres: Kılıçali Paşa Mah. Defterdar Yokuşu, No:52, Beyoğlu, İstanbul
Tel: +902122936437

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir