Gurme Haber

İstanbul Coffee Festival Yarın Başlıyor

Bir Kahve Molası Vermek İsteyen Var mı ?

Yeni yıla hızla ilerlerken birbirinden güzel etkinliklerle karşılaşıyoruz. Bu yıl ilk defa İstanbul, Karaköy’deki Galata Rum Okulu’nun tarihi atmosferinde, buram buram kahve kokan bir festivale koşacak.

DSM Group tarafından düzenlenen İstanbul Coffee Festival 25-28 Aralık tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluşacak. Festivalde İstanbul’un önde gelen nitelikli kahve dükkanları, özel kahve, çay ve yiyecek/içecek markaları ile kahve makinası üreticileri yer alacak. Ayrıca profesyonel baristalardan gösteri ve sunumlar, bol bol tadım ve ikramlarla kutlanacak kafein festivalinde daha birçok ilgi çekici etkinlik yer alıyor.

İstanbul Coffee Festival bundan böyle her yıl bir kez İstanbul’da kutlanacak.

Kimler Katılıyor?

Arzum Okka, Caffe Nero, Jacobs, Kahve Dünyası, Starbukcs, Coffee Nutz, Coffee Sapiens, Coffee Manifesto, Brew Lab, Coco Chocolate, CupsOn.Me, Espresso Perfetto, Heirloom, Heisenberg Coffee Roastery, Hurraw!, İlly, Jacqueline Cookies, Kahve Durağı, Kaffee, İstanbul Kahve Akademisi, Kervansaray Kahve, Delonghi, Kronotrop, Milk Gallery, Marvis, Mukka, Mekanist, Nespresso, Sahi, Toblerone, Soyuz, Yem Kitap Evi, Zomato katılımcılardan bazıları.

Ben Katılmalı mıyım?

Kahve sever biriyseniz tabii ki evet. Ama kahve seven biri olmanın yanı sıra dünyanın farklı bölgelerinin kahvelerini tatmak, yerli-yabancı profesyonel baristaların hazırladığı kahvelerin tadına bakıp showlarını izlemek isterseniz İstanbul Coffee Festival‘e mutlaka uğramalısınız.

3. dalga kahve akımıyla (Third Wave) kahve artık yemek üstüne içilen bir içecek olmaktan çıkıp, bir yaşam tarzı haline geldi. Kahvesiz uyanamayanlar, gece boyunca uyanık kalmak için kahve içenler, hoş sohbetlerde “kahve olmazsa olmaz” diyenler ve kahve içmeyince başı ağrıyanlar, artık yılda bir kez kahve ile ilgili birçok konunun buluşma noktası olan festivalde biraraya gelecek.

Detaylı program için http://www.istanbulcoffeefestival.com‘u ziyaret edebilirsiniz. Festival biletleri ise Biletix üzerinden satışa sunulmaya devam ediyor.

.:Adres:.
Galata Rum Okulu Kemeraltı Caddesi No.49 Karaköy, Beyoğlu/İstanbul


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir