Diğer ListelerİstanbulSandviçler

İstanbul’da 21 Alternatif Sosisli Sandviç Noktası

Sosisli (Hot Dog), salçalı sosta haşlanmış ya da kızartılmış sosisin turşu, hardal ve mayonez eşliğinde uzun sandviç ekmeğinin arasına yatırılması ile yapılan bir sandviç türüdür. Her ne kadar son günlerde işlenmiş etlere kanserojen diye bir karalama kampanyası yürütülse de ayaküstü hepimizin afiyetle midelerimize indirdiği bu Amerikan menşeili ucuz nimet, neredeyse hepimiz için vazgeçilmez bir sokak lezzeti haline gelmiştir.

Yani dememiz o ki sosislinin sonu da tereyağı gibi olabilir! O yüzden kesin yargıya varmadan önce iyice araştırın…

Sosisli esasen 3 ana malzemeden oluşur. Sandviç ekmeği, sosis ve hardal. Hardalsız sosisli yapan birçok yer var ancak hardalsız sosisli kaşarsız pizza, şerbetsiz baklava, yoğurtsuz mantı, tereyağsız iskender gibidir. Bir yanı yarım ve eksik… Özellikle Kadıköy’ün Büfeleri’nde yiyeceğiniz tüm sosislilere büfenin beyin zonklatan spesiyal hardalından ekletmek ise adettendir.

Sandviç ekmeği, sosis ve hardal tamamsa tabii ki isteğe bağlı olarak başka modifikasyonlar da eklenebilir. Ketçap, mayonez, turşu, amerikan salatası, patates kızartması gibi…

Sosisli, neredeyse her adım başı bulabileceğiniz bir lezzettir. Bu yüzden midenizin kazınmaya başlayıp zil çaldığı anlarda en hızlı müdahaleyi sosisliyle yapabilirsiniz.

Şimdi bile bu satırları okuken açlık hissinizin birden depreştiğini hissediyor olabilirsiniz. Bu yüzden sizleri çok bekletmeden İstanbul’daki sosisçiler listemizle başbaşa bırakıyoruz. Bilgiler dağınık ve elbette bütün sosisli satan yerler yok ama en azında başlangıç adına bir referans olcacaktır.

Evde sosisli yapmak isterseniz buradaki yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

İşte “İstanbul’daki 21 Sosisçi” derlememiz.

1- Susam, Bebek

Picture 1 of 21

Adres: Bebek Mahallesi, Cevdet Paşa Caddesi, No 49, Beşiktaş, İstanbul | Telefon: 0212 257 23 35


Fotoğraf: Foursquare


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir